Ana sayfa Haber Sony All-in One”lar ile tekrar PC sektöründe

Sony All-in One”lar ile tekrar PC sektöründe

0

 

Sony profesyonel çözümlerde yükselişte, mobilde bazı radikal kararlar almak zorunda kalıyor. En azından basına yansıyan kısımı bu şekilde. Her zaman söylenir, bir firma herhangi bir departmanıyla ilgili yaptırıma gidiyorsa, ardından dev bir atılımı başka bir departmanıyla yapar. Tıpkı Microsoft’un yazın yaptığı gibi. Hatırlayacağımız gibi, Microsoft, Lumia departmanını kapatarak fazlasıyla mühendis çıkarmak zorunda kalmıştı ve kamuoyunda bu durum “kriz” olduğu yönünde görüş bildirmişti. Fakat firmanın mobildeki atılımları hala dikkat çekici.

Benzer hareketler Sony‘den geliyor. Sony, kurumlara yönelik ürettiği ve evlere de yönelik ürettiği projektör, 4K TV sistemleri ve yazılım hizmetleriyle sektörel faaliyetlerde başarısını devam ettiriyor. Mobilde ise Xperia Z3 ve yakında tanıtılacak olan Xperia Z4 de mobil konusunda Sony’nin çıkış noktaları olacak. Bu hamleler en azından mobildeki “kısıtlama, daralma” faaliyetlerinin peşinden all-in one formundaki masaüstü bilgisayarları getirecek.

İlk giriş çıkış noktası ve referans ürünü olacak olan bu Sony masaüstü, altyapı özellikleri itibariyle bize gelen haberlerde, 1080 piksel çözünürlük, Core i5 işlemciyle ve 8 GB RAM ile gelmesi planlanıyor. Elbette döneminden ötürü Windows 10 sürümünü barındıracak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here