Ana sayfa Donanım Sony a7 III

Sony a7 III

0

24.2 megapiksel sensöre sahip, saniyede 10 kare RAW fotoğraf çekebilen, 4K HDR video kaydı yapabilen, 204.000 ISO”ya kadar çıkabilen full frame arkadan aydınlatmalı bir aynasız fotoğraf makinesi düşünün ve fiyatıda 5.800 TL (sırf body) mertebesinde olsun… Sony a7 III fotoğraf makinesi, gelişmiş özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. 

5 eksenlik optik görüntü sabitleme özelliği olan Sony a7 III“te, 24.2 megapiksellik çözünürlüğünde arkadan aydınlatmalı (BSI) bir sensor mevcut. Kamerada sensörü destekleyen güçlü Bionz X işlemci bulunuyor. Bionz X işlemci kameranın saniyede 10 kare fotoğraf çekebilmesine imkan sağlıyor. Sony a7 III, JPEG formatında 177 görüntü, sıkıştırılmış RAW formatı için 89 görüntü ve RAW formatı için 40 görüntü seçeneğiyle, saniyede 10 kareye kadar RAW ve JPEG formatta fotoğraflar çekebiliyor. Sony a7 III, aynasız makinelerin en büyük özelliklerinden biri olan silent shutter (sessiz çekim) özelliğine sahip.

Sony a7 III”ün en etkileyici özelliklerinden biri de a9″da olduğu gibi Z serisi batarya kullanması. Bu batarya ile tam sarjda 710 fotoğraf çekilmeye imkan tanıyor. Full seri çekimi kullanılırsa iki bine yakın bir fotoğraf elde etmeniz mümkün. Bu oldukça etkileyici bir batarya performansı.

Sony a7 III full frame aynasız fotoğraf makinesi, bir önceki a7 II”den iki katı daha hızlı otomatik odaklama yapabiliyor. Kamera, a7 II’ye kıyasla, 4D FOCUS yeteneğinin de eklenmesiyle iyileştirilen bir AF performans düzeyi sunuyor. Yeni fotoğraf makinesinde, büyük övgü toplayan a9 modelinde kullanılan 693 noktalı odak düzlemli aşama algılamalı AF sistemi ile çalışan 425 kontrast AF noktası bulunuyor. Bu yenilikçi AF sistemi kadrajın yaklaşık %93’ünü kapsayarak, yakalanması en zor sürelerde dahi, güvenilir odaklama ve takibi de sağlıyor. Bu özellik sayesinde yan köşe dert etmeden kadrajda önemli olan tüm konu hızlı bir şekilde odaklanabiliyor.

Kamera zorlu düşük ışık koşullarında bile başarılı olabilmesi için 204,800″lük ISO değerine sahip. Mum ışığından 3 kat daha karanlık bir ortamda bile a7 III otomatik netlik atayabiliyor.

Sony a7 III, tam kare örneklemeyle 4K 24fps video kaydı yapabiliyor. Tam kare örnekleme özelliği, video konusunda keskinlik ve renk geçişleri sağlıyor. Bu özellik sayesinde kamera 6K”lık sensörün tamamını kullanıyor. Daha sonra bu 6K”lık görüntüyü downscale ederek 4K 16:9 çerçeve oranına indirgiyor. Ayrıca kamerada HDR, HLG (Hybrid Log-Gamma) video ve full HD”de 120fps slow motion seçeneği mevcut.

Sony a7 III”de kullanılan 3 inç”lik LCD dokunmatik ekran, dokunarak netlik atamamıza ve gözümüz vizördeyken ekranı bir touchpad gibi kullanarak netlik noktası seçmemize imkan tanıyor.

Neme ve toza karşı dayanıklı fotoğraf makinesi, aynı zamanda aralarında BC-QZ1 Pil Şarj Cihazı, VG-C3EM Dikey Fotoğraf Makinesi Kolunun da bulunduğu çok çeşitli Sony E-mount aksesuarları ile de uyumlu. Hatta a7″ye Sony”nin a9″unun uygun fiyatlı alternatifi bile diyebiliriz.

Sony a7 III Satış Fiyatı: 5.800 TL (KDV Dahil)

Teknik özellikler
Lens Mount: Sony E-Mount
Kamera Formatı: Full-Frame
Maksimum çözünürlük: 24 MP: 6000 x 4000
Sensör Tipi: CMOS, 35.6 x 23.8 mm
Megapiksel Değeri: 24.2 Megapiksel
ISO Hassasiyeti: ISO 100 – 51200 (Artırılabilir: ISO 50 – 209000)
AF Noktaları: 693 AF Noktası (25 Kontrast Algılamalı AF Noktası)
Gövde: 127mm genişlik, 96mm yükseklik, 74mm derinlik
Bağlantılar: Kulaklık çıkışı, Mikrofon çıkışı, HDMI D (Mikro), Micro-USB, X-Sync Soket, Wi-Fi, Bluetooth
Dosya Formatları: JPEG, RAW, AVCHD Ver. 2.90, MP4, MPEG-4, AVC/H.264, XAVC S
Bit Derinliği: 14-Bit
Hafıza Kartı Tipi: SD, SDHC, SDXC
Görüntü Sabitleyici Sistem: 5 Akslı Sabitleyici Sistem
Ağırlık: 657 gram
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here