Ana sayfa Donanım Sony α9 Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi

Sony α9 Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi

0

Yeni fotoğraf makinesi, saniyede 20 kareye kadar yüksek hızlı, kararmasız kesintisiz çekimi, saniyede 60 AF/AE takip hesaplaması , 1/32.000 saniyeye varan maksimum deklanşör hızı ve modern bir dijital SLR fotoğraf makinesinde mümkün olmayan daha birçok etkileyici yeteneği fotoğrafçılara sunuyor. Tüm bu özellikler, önceki Sony full frame aynasız fotoğraf makinelerine kıyasla veriyi 20 kata kadar daha yüksek hızda işlemeyi mümkün kılan, dünyada türünün ilk örneği 35mm full frame yığılı Exmor RS CMOS sensör sayesinde yapılabiliyor. Bu sensör, yükseltilmiş yepyeni BIONZ X işleme motoru ve genel performansı en üst düzeye çıkaran ön uç LSI ile bir araya getiriliyor. 

Yeni α9″da bulunan titreşimsiz, tamamen elektronik, son derece sessiz deklanşörü, hiçbir mekanik ayna veya deklanşör sesi çıkarmıyor. Deklanşör, sessiz çalışma gerektiren her türlü çekim durumu için son derece güçlü bir fotoğraf aracı olarak öne çıkıyor. 

 


Yeni α9″un rekor kıran hızlara ulaşmasında, yeni 24.2 MPii Exmor RS yığılı görüntü sensörü, yeni BIONZ X işlemci ve ön uç LSI”ın bileşimi kritik bir rol oynuyor. Bu bileşenlerin muazzam işlem gücü, daha hızlı AF/AE hesaplamaya imkan verirken, EVF görüntü gecikmesini de azaltıyor. Aynı zamanda daha büyük kesintisiz çekim ara belleğinden de sorumlu olan işlemci ve ön uç LSI bulunuyor. Bu sayede fotoğrafçılar, kesintisiz AF/AE takibi ile 362″ye kadar JPEGvi veya 241″e kadar RAWv fotoğrafı saniyede 20 kare hızla çekebiliyor.

Katman Algılamalı AF
Fotoğraf makinesi, çerçevenin yaklaşık %93″ünü kapsayan 693 odak düzlemi katman algılamalı AF noktası ile, normalde odaklanmanın zor olduğu sahnelerde dahi gelişmiş hassasiyet ve yanılmaz odağı güvence altına alıyor. Katman algılamalı AF”nin hızı ve mükemmel takip performansını kontrast AF”nin hassasiyeti ile bir araya getiren Hızlı Hibrit AF sistemi, α7R II”ye kıyasla yaklaşık %25 daha hızlı performans sunarak hızlı hareket eden tüm nesneleri yakalıyor. 

α9″da, detayların gerçek yaşamı aratmayacak şekilde, mükemmel doğrulukla yeniden üretilmesi için, yaklaşık 3.686k noktalı tamamen yeni, yüksek çözünürlüklü, yüksek parlaklıktaki Quad-VGA OLED Tru-Finder vizör de bulunuyor. 

 


Hızlı Kullanım için Yeni özellikler
Sony”nin yeni α9 fotoğraf makinesi, çok çeşitli durumlarda daha hızlı, daha kolay odaklamayı destekleyen birçok yeni ve güncellenmiş odak fonksiyonuna da sahip. Fotoğraf makinesinin arkasındaki çok seçicili joystick ile, çekimi yapan kişi Alan, Esnek Nokta veya Geniş Esnek Nokta odak alanı modlarında çekim yapabiliyor. 
Sony α9 fotoğraf makinesi, önceki Sony full frame modellerin 2,2 katı kapasitesi ile çok daha uzun süre çekim performansı sağlayan, tamamen yeni bir Sony piline sahip. 

4K Video çekimi
Yeni α9, aynı zamanda, full frame görüntü sensörünün tam genişlikte video 4K (3840x2160p) video kaydı sunmasıyla oldukça becerikli bir video kamera görevi de görüyor. Bu formatta çekim yaparken, fotoğraf makinesi piksel gruplaması olmaksızın tam piksel okumadan yararlanarak topladığı 6K bilgiyi, olağanüstü detaya ve derinliğe sahip, yüksek kaliteli 4K görüntüler üretmek için yüksek hızda örneklendiriyor. Ayrıca, popüler 35mm boyutunda kayıt yapma imkanı da mevcut.

Artıları:
-Yüksek hızlı sensör
-Sessiz deklanşör
– 4K video çekimi

Sony α9 Fiyatı €5,000

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here