Ana sayfa Donanım Sony, 84″ Ultra HD TV ile keyifler 4″e katlanıyor

Sony, 84″ Ultra HD TV ile keyifler 4″e katlanıyor

0

Sony”nin tanıttığı 84″ 4K Ultra HD TV”si KD-84X9005 BRAVIA, TV izleme deneyimini yeni bir boyuta taşıyarak, oturma odalarını eğlencenin geleceği ile tanıştırıyor

Gücünü, Sony”nin tescilli X-Reality PRO™ motor teknolojisinden alan 4K Ultra HD TV ile görüntüler, 4 kat daha doğal, 4 kat daha zengin ve kontrast oranı 4 kat daha fazla oluyor. Görüntülerin yanı sıra 10 hoparlörlü surround ses sistemi sayesinde sesler de daha önce hiç olmadığı kadar güçlü ve kaliteli duyuluyor.
 
İçerdiği yaklaşık 8,29 milyon piksel ile Full HD standardının dört katı çözünürlüğe sahip olan yeni 4K Ultra HD TV, Sony”nin süper çözünürlüklü yüksek görüntü kalitesi işlemcisi 4K X-RealityPRO”yu da içinde barındırıyor. Bu teknoloji, HD dijital yayınlar veya Blu-ray disk içerikleri gibi farklı çözünürlüklere sahip çeşitli içerikleri, nefes kesici netlikte, yüksek kaliteli 4K çözünürlüklü görüntüye dönüştürecek kapasiteye sahip. Bu sayede izleyiciler, piksellerden rahatsız olmuyor ve Full HD televizyonlar için ekran yüksekliğinin üç katı bir mesafede TV karşısına oturulması tavsiyesine kıyasla yarı mesafede(*1) oturduklarında bile 60 derecelik izleme açısı ile nefes kesici ölçüde gerçekçi ve muhteşem netliğe sahip görüntüleri fark edebiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here