Ana sayfa Haber Sony α7S, en küçük Full Frame!

Sony α7S, en küçük Full Frame!

0


Dünyanın en küçük Full Frame değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri olarak büyük beğeni toplayan α7 ve α7R‘den sonra Sony yeni bir Full frame fotoğraf makinesini piyasaya sunuyor.

Sony α7S, fotoğrafçı ve videografikerlere hassasiyet, düşük parazit ve  4K görüntü kalitesi sunması bakımından dikkat çeken bir ürün.

Hem fotoğraf hem de uygun maliyetli video prodüksiyonu için aynı derecede uygun olan Sony α7Sdünyanın en küçük Full Frame değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi etkileyici ve sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz.

α7S“nin hassasiyetinin merkezinde, özel olarak geliştirilmiş yeni Full Frame 35mm Exmor CMOS görüntü sensörü yatıyor. 12,2 efektif megapiksel ile, her bir ışığa duyarlı alanın büyüklüğü, bunların ışık toplama gücünü artırmak amacıyla önemli ölçüde geliştirildi. Fotoğraf makinesinin güçlü BIONZ X işleme motoru ile bir araya geldiğinde, bu görüntüdeki paraziti azaltırken α7S”nin etkin hassasiyet aralığını da genişletiyor. Bu bakımdan modda ISO 50 – ISO 409600″e (videolar için ISO 200 – 409600) yükseltiyor.

α7S’nin sunduğu özellikler nelerdir?

1- Sony α7S“nin hassasiyet ve ultra düşük parazit tabanı ile normalde uzun süreli pozlamaya ihtiyaç duyulan düşük ışık koşullarında harika görüntüler yakalanabiliyor.

 

2- Daha yüksek deklanşör hızlarını kullanarak canlı, düşük parazitli fotoğraf ve videolar çekmek imkanı sağlıyor.

 

3- Yüksek kontrastlı sahneler dinamik aralığı ile  aşırı parlak noktaların ve derin siyahların aynı çerçeve içinde zahmetsizce işlenmesine imkân veriyor.

 

4- Görüntü sensörünün hassasiyeti ile toplayabileceği ışık miktarı, geleneksel fotoğraf makinelerden daha fazla verim alınmasını sağlıyor. 

 

5- 35mm Full Frame sensör sayesinde pikseli yüksek görüntüler elde edilebiliyor.

 

6- BIONZ X işlemci tarafından düzeltilen yüksek hızlı veri akışı ile 4K çözünürlükte video çıkışı sağlanması imkânı veriyor.

 

7- 35mm Full Frame sensörün ile eksiksiz piksel okuma sayesinde, istenmeyen bozulma (hare) etkisi ve düşük çözünürlüklü video görüntüsü elde edilmiyor.

 

8- Fotoğtaflar,50Mbps veri hızına sahip kayıt formatında Full HD kalite sağlayan bellek kartına kaydedilebiliyor.

 

9- Saniyede 120 kare HD görüntü ile en sevdiğiniz görüntüyü seçebilme özgürlüğü sağlıyor.

 

10- Geniş aralıklı görsel ifade ve S-Log2 gamma için Picture Profile™ gibi, profesyonel videografikerleri memnun edecek diğer birçok özel fonksiyon da bulunuyor. 

 

11- Zaman kodu/kullanıcı biti fonksiyonu profesyonel tarzdaki düzenleme iş akışına imkân verirken opsiyonel XLR Adaptör Mikrofon Seti de yüksek kaliteli ses kaydını destekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here