Ana sayfa Donanım Sony 46NX710

Sony 46NX710

0

3D dünyası Sony Led ile aydınlanıyor

Sony, 46NX710 ile 3D destekli LED LCD sektöründe iyi bir yer edinmeyi amaçlıyor. İnce ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken monolitik tasarıma sahip Sony 46NX710’da, Wi-Fi aktarım teknolojisi de yer alıyor. Bu sayede görüntüden alacağımız performans, hayli artıyor.

Karışık bir kumandaya sahip olmasına rağmen, kısa süre içerisinde kumandaya alışmak mümkün. Kaldı ki, kumanda üzerinde yapacağımız işlemler zaten belli başlı işlemler olduğu için, kumandanın karmaşası gözünüzü korkutmasın. Kumanda üzerinde yer alan 3D tuşu, tek tuş ile görüntünün 3 boyutlu hale gelmesini sağlıyor. Tabii derinliği algılayabilmek için, televizyon ile birlikte gelen Active Shutter gözlüğü kullanmak şart. Televizyonun kurulumu oldukça basit. Bir adet alt panel ve bir adet bağlayıcı silindir ile televizyonun kurulumunu gerçekleştirebiliyoruz. LED teknolojisini kullanıyor olmanın verdiği incelik sayesinde, kırılgan bir yapıya sahipmiş gibi duran televizyon, monte edildikten sonra sağlamlığıyla da beğenimizi kazandı.

Sony 46NX710 Bravia
Televizyonda 4 adet HDMI giriş bulunuyor. USB portu sayesinde televizyonu bir medya merkezi olarak kullanabiliyoruz. USB üzerinden veri okuma performansı da yeterince tatmin edici. Resim gösterim hızının 100 Hz olması ise, akıcı bir izleyiş sağlıyor. Kağıt üzerinde 100 Hz olup da 100 Hz’lik performans gösteremeyen televizyonlara kıyasla, 46NX710, bu açıdan bir sorun teşkil etmiyor. ürün, mega kontrast seviyesiyle de renk konusunda başarılı bir performans sunuyor. Live Colour adı verilen teknoloji sayesinde renklerdeki canlılık ön plana çıkartılıyor. özellikle LED ekranda Live Colour çok iyi sonuçlar veriyor. Bunun üstüne 46NX710’un mega kontrast desteği eklenince 46NX710, deyim yerindeyse cıvıl cıvıl bir seyir imkanı sunuyor.

 

LED görüntü teknolojisini barındırması sayesinde önemli bir ölçüde enerji tasarrufu sağlayan 46NX710, çalışır durumdayken 97 watt enerji harcıyor. Bekleme moduna geçtiğindeyse bu değer 0,20 watt’a kadar düşüyor.

Gelelim 3D konusuna. Piyasada bulunan birçok 3DTV, henüz 3D teknolojisinin emekleme döneminde olması da dolayısıyla beklenen verimi veremeyebiliyor. Sony, bu açıdan baktığımızda beklediğimizin üstünde bir 3D performansı sundu. özellikle, normal görüntüleri 3D görüntüye çevirdikten sonra kazandırılan derinlik duygusu, beklediğimizden çok daha iyi sonuçlar verdi.

Sony 46NX710 Bravia
Sony 46NX710, PlayStation 3 ile birlikte harika bir ikili oluyor. Görüntü kalitesi, PlayStation 3’ten alınan keyfi artırıyor. 46NX710’da PlayStation 3 ile birlikte PlayStation Move teknolojisini de test ettik. Move ile birlikte oynadığımız oyunlarda 3D performansını test ettik. Sonuç olarak, tam verimle çalışan bir 3D göremedik, fakat biliyoruz ki; doğal 3D olmayan görüntünün sonradan 3D’ye çevrilmesi, 3D kalitesini az da olsa azaltıyor. Bu durum göz önüne alındığında, 3D olmayan oyunlarda 3D özelliği sayesinde, beklediğimizden daha iyi bir sonuç aldık diyebiliriz.

 

Sony Move   Test edilen oyunlar

Kung Fu Rider
özel dedektif Toby ve Karin adlı iki karakteri yönettiğimiz oyunda sandalye, elektrikli süpürge, bebek yürüteci gibi farklı araçlarla Hong Kong’da mafyadan kaçıyoruz. Kung Fu Rider objelere binmek, sağa sola kaymak, zıplayarak arabaların üzerinden geçmek, devasa inşaat alanlarında, demir aksamların altından sandalye ile eğilerek geçmek, arkanızdan gelen mafya arabalarından kaçmak gibi birbirinden eğlenceli aksiyonlar içeriyor.

TV Superstars
Playstation Move ve PlayStation Eye kamera ile oynanabilen TV Superstars, Oyuncuların beş farklı televizyon şovunda yeteneklerini sergilemesi temasına dayalı bir oyun. Oyuncuyu, arkadaşlarını, ailesini ve diğer oyuncuları da şovların içine dahil ediyor. Oyuncular kırmızı halı üzerinde kalabilmek için mücadele veriyor, paparazzi kameralarına poz veriyorlar, tanınmış bir star olabilmek için hayranlarına imza veriyorlar ve sıralama listesinin ilk sırasına yerleşebilmek için hünerlerini sergiliyorlar.

Sports Champions
Move destekli Sports Champions da frizbi fırlatıyorsunuz, masa tenisi oynuyorsunuz, ok atıyorsunuz ve gladyatör olup karşınızdakilerle kavga ediyorsunuz. Zamanlama, bazı temel ama karmaşık olmayan öğelerle oynanabilen, kendinizi spor öğelerinin gereklilikleri içinde bulduğunuz bir sanal gerçeklik oyunu. Gövde oyuncu hassasiyetini zamanlama faktörüyle birleştirerek başarı gösteriyorsunuz. çok eğlenceli ve gerçek bir bedensel hareketlilik sağlıyor. Bu sayede form bile tutabilirsiniz.

 

Start the Party
çok eğlenceli ve kolay anlaşılır bir tasarıma sahip. Küçük yaş gruplarının bayılacağı bu oyun, 4 kişiyle oynanabiliyor. Oyunda, bir timsahın ağzını, büyük boy diş fırçasıyla temizliyoruz. Civcivlere rehberlik ediyoruz. Dilim meyve ve sebzeleri ele geçirmeye çalışıyoruz. Boyama yapıyoruz.

EyePet Move Edition
EyePet, özellikle evcil hayvan beslemek isteyip de bakımının zor olduğunu, belki de çocuklarının bu sorumluluğun altından kalkamayacağını düşünen aileler için bir kurtarıcı görevi görüyor. Kedi ve maymun karışımı olan EyePet, sahiplenilmek istiyor, ailenin dostu ve eğlencesi olmak için can atıyor. EyePet”in tüm sorumluluğunu üstleniyoruz. Oyunun içinde, Eye Cam üzerinden kendi çizdiğimiz nesneleri taratıp, evcil hayvanımız için yeni oyuncaklar yaratabiliyoruz. EyePet, yine Eye Cam sayesinde evin içindeki herkesi tanıyor. Ancak kim onunla daha fazla vakit geçirip, ilgileniyorsa, ona daha fazla tepki veriyor.

Artıları:
• üstün görüntü performansı
• Popüler sitelerle entegrasyon
• İnce ve şık tasarımı

Eksileri:
• 3D performans

Tasarım: 5
Kullanım: 4
Performans: 5

Genel Puan: 95

Fiyatı: 7000 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here