Ana sayfa Ürün İnceleme Sony 400 mm f/2,8 G-master Prime Lens

Sony 400 mm f/2,8 G-master Prime Lens

Geniş diyafram açıklığına sahip olan lens, otomatik odaklamada daha fazla hız ve daha iyi görüntü kalitesi vaat ediyor. Ayrıca sınıfının en düşük ağırlığına sahip…

0

Sony E-mount ekosisteminin ilk geniş diyafram açıklığına sahip telefoto lensi olan FE 400 mm f/2,8 G Master özellikle α9, α7R III gibi en son model Sony fotoğraf makineleri kullanan profesyonel spor, vahşi yaşam ve doğa fotoğrafçılarının ihtiyacını karşılayacak gibi görünüyor.

Sony FE 400mm F2.8 GM OSS Lens

Monopod veya elde çekim için ideal denge sunan, dünyanın en hafif 400mm F2.8 Prime lensi

Sadece 2897 gram ağırlığa sahip ve taşınması kolay… Lensin dikkat çekici derecedeki hafifliği, üç florit eleman içeren yenilikçi optik tasarım, silindirin önüne yerleştirilen eleman sayısının azaltılması ve magnezyum alaşım bileşenlerin daha serbest kullanımı ile sağlanıyor.

Sony’nin en son fotoğraf makinelerinin hızla değişen çekim ve netleme hızlarından en iyi şekilde yararlanmak için, FE 400mm F2.8 GM OSS lenste bulunan ve lensin netleme grubunu çalıştıran iki yeni geliştirilen yüksek hızlı XD (Extreme Dynamic) Lineer Motor, hareketli süjelerin takibinde 5 kata kadar iyileşme sağlıyor. Bu motorlar, gecikme ve dengesizliği minimize etmek ve parazit düzeylerini kontrol etmek üzere özel olarak geliştirilen hareket algoritmaları ile desteklenirken bunun sonucunda istisnai ölçüde hızlı, hassas ve sessiz otomatik netleme performansı elde ediliyor. Bu ise, lensin dinamik, hızlı hareket edilen spor etkinliklerini ve vahşi yaşamı kolaylıkla yakalamasına imkân veriyor.

 

G Master bokeh kalitesi

Sony’nin amiral gemisi G Master Serisi lenslerinin bir üyesi olan, yeni büyük diyafram açıklığına sahip süper telefoto prime lens, görüntünün köşelerine kadar korunan inanılmaz bir görüntü kalitesi ve detay düzeyi sağlıyor. Eşsiz optik tasarımı, renk sapmasının minimize edilmesine ve her miktarda renk akmasının bastırılmasına yardımcı olan üç florit elemanı içeriyor. Lens, aynı zamanda her türlü istenmeyen yansıma, parlama veya gölgelenmeyi bastırmak üzere Sony’nin orijinal Nano AR kaplaması ile de kaplı.

Sony FE 400mm F2.8 GM OSS Lens

Etkileyici çözünürlüğe ek olarak, lenste, arka planda son derece doğal ve harika görünen flulaşma veya bokeh efekti yaratmasına imkân veren 11 kanatlı bir dairesel diyafram açıklığı mekanizması da bulunuyor. Her bir lens, maksimum görüntü kalitesi ve ‘bokeh’ elde etmek üzere, üretim aşamasında tek tek test edilip ayarlanıyor.

Yeni FE 400mm F2.8 GM OSS, Sony’nin 1.4x ve 2.0x E-mount tele-dönüştürücüleri ile de uyumlu olması itibariyle, yüksek odak uzaklıklarında olağanüstü görüntüleme performansı yaratırken hızlı, hassas AF performansını da koruyor.

Spor etkinlikleri ve vahşi yaşam fotoğrafçılığının zorlu koşullarına dayanması için, dayanıklı magnezyum alaşımdan üretilen Sony’nin yeni FE 400mm F2.8 GM OSS lensinin güçlü, hafif karbon fiber siperliği bulunuyor. Aynı zamanda toz ve neme dayanıklı olan lensin ön elemanı da toz ve parmak izine dayanması için flor ile kaplanıyor.


Bu yazı, Photoline dergisinin, Ekim ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here