Ana sayfa Donanım Sonus Faber Venere 3.0

Sonus Faber Venere 3.0

0

Görsel sanatlar ve mega-güçlü ses sunumu
 

İtalya”nın ünlü hoparlör üreticisi Sonus Faber”in “Venere” serisi tüm dünyada büyük yankılar uyandırdı. Serinin 1.5 ve 2.0 yollu küçük modellerinden sonra 2.5 yollu kule tipi hoparlörü de büyük beğeni topladı. Sonus Faber”in bu seri için ürettiği “Venere 3.0” kule tipi modeli ise serinin en profesyonel modeli olarak ilgi kaynağı oldu. Bizlerde Venere 3.0″ı test merkezimizde ağırladık.

Venere serisinin en geniş kabinine sahip modeli olan 3.0, geniş bir frekans aralığına sahip ve orta seslerde gösterdiği başarısı ile dikkat çekiyor. Lir formundaki 3 yollu hoparlörle ses estetiği oluşturulurken Sonus Faber”in ikonik ve mega-pahalı (yaklaşık 220 bin TL) modeli “Aida”nın da yapısı örnek alınmış. Aida, ciddi düzeyde sanat harikası ve profesyonel segmentin en ileri seviyeleri arasında. Venere 3.0″da bu sanat harikasından ilham alınmış olması dahi büyük bir övgü için yeterli durumda.
 


 
Son derece dinamik, berrak detaylar sunan Sonus Faber “Venere 3.0″ın 180 mm”lik woofer”ı ve 150 mm”lik orta portlarının sürücüleri CurvTM ile, 29 mm”lik ipek dome tweeter”ları ise Alman firma DKM imzası taşıyor. Her iki firma da kaliteden en ufak bir ödün vermeden tasarımlar meydana getirmeleriyle ünlü. Ayrıca üst yüzeyi ve altında bulunan tablası lamine edilmiş camdan tasarlanan “Venere 3.0” oldukça çağdaş bir tasarıma sahip. Sonus faber “Venere 3.0” hoparlörlerini uygun bir amplifikatör ile sürdüğünüzde sihirli bir şekilde ortadan kaybolduklarını hissediyorsunuz.

Bu model stereo dinlemeler için mükemmel sonuçlar verirken aynı zamanda sinema sisteminizde kullanabileceğiniz bir tasarıma sahip. Serinin diğer üyeleri de sinema kurulumuna elverişli şekilde tasarlanmış. Elektrik tüketiminin de çok iyi olduğunu belirtelim. Oldukça detaylı, dengeli ve doğal tonlara sahip olan Sonus Faber “Venere 3.0″ı dinlemek için geç kalmayın diyoruz. ürünün Türk tüketicilerle Extreme Audio kalitesiyle buluştuğunu da belirtelim.
www.extreme-audio.com
Artıları: 180 mm”lik woofer”ı ve 150 mm”lik orta portları, Extreme Audio güvencesi
Eksileri:
Puan: 95
Fiyat: 6000 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here