Ana sayfa Donanım Sonbahara tarz katan aksesuarlar

Sonbahara tarz katan aksesuarlar

0

Mobilitenin tarzını notebook”unuza taşıyın

H2O Audio IE1 Surge
Denizde ve havuzda müzik dinlemekten vazgeçmek durumunda değilsiniz. H2O”nun su geçirmeyen kulaklıkları ile yüzerken, sörf, yelken ve rafting yaparken, hatta duşta, kısacası su ile temas ettiğiniz her yerde müzik dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. IE1 Surge kulaklıklar, sonbahar yağmurlarında da korkmadan kullanabileceğiniz ürünler. 3.6 metreye kadar dayanıklı olan kulaklıklar, su geçirmez sürücülere sahip.
Farklı boylarda 5 çift silikon adaptör ile gelen kulaklıklar 3.5mm standart mini jak bağlantılı tüm ürünler ile uyumlu. H2O Audio’nun su geçirmez kulaklığını H2O MP3 çalar su geçirmez kılıfları ile kullanarak suda da müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.
www.elmasepeti.com
Fiyat: 150 TL
Toshiba StoreE Steel 1.8 
Toshiba,  Taşınabilir Hard Disk kavramını tasarımı ile ultra lüks sınıfına sokacak yeni USB 1.8 inç disk serisini piyasaya sundu. Altın kaplama görünümlü, paslanmaz çelikten yapılan dayanıklı dış yüzey, ürünü oldukça şık ve modern bir görünüme kavuşturuyor. Parmak izi tutmayan, çizilmeye karşı korumalı da olan Toshiba StoreE Steel USB Hard Disk, 120 ve 160 GB kapasiteye sahip. Minimalist tasarımlı, hediye deri koruma kılıfı ile gelen ürün, yüksek hızlı USB 2.0 arabirimiyle kolaylık sunuyor. ?ıklığının yanı sıra, sadece 120 gr ağırlığı ve minik boyutları ile de iddialı olan ürünü yanınızdan ayırmak istemeyebilirsiniz.
www.toshibatr.com
Genius Ergo T555 Laser
Genius”un devrim yaratan yeni optik tekerlek teknolojisi OptoWheel destekli yeni faresi Ergo T555 Laser”ın yenilikçi özellikleri göz kamaştırıyor. Klasik mekanik tekerlek yerine mavi renkli bir dokunmatik panel kullanılarak üretilen Ergo T555 Laser ile bir doküman üzerinde çalışırken veya internette gezinirken sadece parmak ucunuzu hareket ettirerek sekiz yöne birden kaydırma yapabilirsiniz. Sadece ana yönlere değil ara yönlere de kaydırma yapabileceğiniz OptoWheel teknolojisinin bir başka güzel özelliği de çok sayıda sayfadan oluşan dokümanlarda küçük bir parmak hareketiyle Turbo Scrool moduna geçerek çok hızlı bir şekilde kaydırma yapabilmeniz. çalıştığınız doküman yüzlerce sayfadan oluşsa bile Turbo Scrool sayesinde çalışmak işkence olmaktan çıkıyor.
Ergo T555 Laser”ın Windows Vista destekli iki teknolojisinden ilki olan Smart IE Search tuşu sayesinde fare ile seçtiğiniz bir kelimeyi tek bir tıklamayla internette aratabiliyorsunuz. Windows Vista destekli diğer bir teknoloji olan Flip 3D tuşu sayesinde ise o anda açık olan bütün pencerelerin üç boyutlu bir görüntüsünü oluşturabiliyorsunuz. çok sayıda pencereyle aynı anda çalışanlar için tam anlamıyla bir kurtarıcı olan Flip 3D teknolojisi aynı zamanda görsel açıdan da tam bir şölen sunuyor. Genius”ın Ergo serisine ait diğer farelerinde olduğu gibi Ergo T555 de özel tasarımı sayesinde bilgisayar başında geçirdiğiniz uzun saatler sonrasında oluşan bilek ağrılarını en aza indiriyor.  Ergo T555 Laser”ın sıradan optik farelere göre çok daha yüksek performanslı çalışmasını sağlayan lazer algılayıcısı 1600 dpi çözünürlük değerine kadar çıkabiliyor.
www.geniusnet.com.tr
Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000
Microsoft BlueTrack Teknolojisi hava alanlarından, kafelere ve otobüsteki koltuklarına kadar hemen her yerde tüketicilerin günlük yaşam tarzlarına uyumlu olarak bilgisayarda üstün bir izleme performansı sunmak için tasarlanmış. Wireless Mobile Mouse 4000, BlueTrack Teknolojisi”yle hemen her ortamda yüksek izleme performansı elde edebilmek için geliştirilmiş. Microsoft”un ödüllü BlueTrack Teknolojisi insanlara mümkün olan her yerde fare kullanma imkanını tanıması sebebiyle netbooklar için mükemmel bir yol arkadaşı olabiliyor.
Bu teknoloji mevcut fare teknolojisine göre – lazer ve optik fareler dahil – çok daha fazla tür yüzeyde çalışıyor; granit, mermer gibi pürüzsüz ve parlak yüzeylerle beraber halı, işlenmemiş ahşap gibi pürüzlü yüzeylerde görevini hatasız yerine getiriyor. Ayrıca kir ve toza karşı dayanıklı, böylece kullanıcılar farelere ihtiyaç duydukları her yerde bu fareyle çok rahat çalışabiliyorlar. Dolayısıyla BlueTrack teknolojili bir fare, bir netbook için çok uygun bir takım arkadaşı. Wireless Mobile Mouse 4000, uygun fiyatının yanı sıra taşınmasını iyice kolaylaştıran ve USB girişinden dışarı 1 santimetreden az çıkan küçücük bir nano alıcı-vericiyle bilgisayara bağlanıyor. Bu nano alıcı-verici hareket halindeyken bilgisayara takılı kalabilir ya da farenin içerisinde saklanabiliyor.
http://www.microsoft.com/hardware
 

 

AKG K 324 P
Kulak içi kulaklık serisinde yer alan K 324 P, AKG”nin profesyonel teknolojisini kullanarak yüksek kalitede hem baslı hem tizli tam spectrum sesi, mükemmel dış ses izolasyonu sayesinde temiz ve güçlü olarak bizlere sunuyor. AKG K 324 P ergonomik dizaynı, kulağa rahat oturuşu, 3 farklı boyutta ki kulaklık aparatı ile yolda, yolculukta veya istediğiniz her yerde rahat kullanım olanağı sunuyor. Ayrıca hafifliği (3 gr ) ve taşıma çantası sayesinde her yere yanınızda götürmenize olanak sağlıyor. Beyaz ve Krom kaplama renk alternatifleri ile her türlü taşınabilir CD çalar, MP3 gibi müzik çalarla da uyumlu.
www.sfrkd.com
Fiyat: 106 Dolar
Speck Pixelskin iPhone kılıfı
iPhone”unuz için çok farklı bir kılıf arıyorsanız ve benzer tasarımları görnekten sıkıldıysanız, Speck Pixelskin sizin için uygun seçim olabilir. PixelSkin’in minik tuğla şekillerinden oluşan dokusu, elinizde dokunması hoş ve rahat bir his sağlıyor ve aynı zamanda kaymasını engellerken, hafifliğini hemen fark edeceğiniz bu kullanışlı kılıfın yapısı da, iPhone’unuzu darbe ve çarpmalardan koruyor. Kılıf; tüm portlar, kontroller ve sensörlere tam erişim sunuyor.
www.elmasepeti.com
Fiyat: 43 TL
Genius HS-04S2
Uzun süren sesli İnternet sohbetlerinde en çok şikâyet edilen konu, kulaklıkların belirli bir süre sonunda kullanıcıyı rahatsız etmesidir. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için kulakla temas eden yerleri deri ile kaplanmış olan Genius HS-04S2″nin kafa üstünden geçen bandı da isteğe göre ayarlanabiliyor. Genius HS-04S2″nin kendi etrafında dönebilen kulaklık üniteleri sayesinde hem sağ hem de sol kulak için kolayca ayar yapabiliyorsunuz.  Bir telefonunki gibi kıvrımlı kablosu sayesinde çevrenizdeki kablo karmaşıklığı azalırken aynı zamanda tam bir hareket özgürlüğü kazanıyorsunuz. Kablo tam açık haldeyken 2,5 metreye kadar uzayabiliyor. Kablo üstündeki kumandadan kulaklık ses ayarı kontrol edilebildiği gibi mikrofondan ses alımı da anlık olarak durdurulabiliyor.
Daha yüksek kalitede ses iletimi için 3.5 mm kablo girişinde altın kaplama kullanılmış olan HS-04S2″de bağlantıdan kaynaklanan gürültüler en aza indirilmiş durumda. Tek yönlü ses alımına uygun olarak tasarlanmış mikrofon sayesinde çevredeki gürültüden etkilenmeden görüşme yapabilmek mümkün hale geliyor. Yüksek ses kalitesinde sohbet için tasarlanmış olan Genius HS-04S2, gün içinde uzun süre kulaklık kullananlara yüksek performans, kullanım kolaylığı ve konforu bir arada sunuyor.
www.geniusnet.com.tr
Kensington Araç Kiti
Kensington ürünlerine çok önemli bir ürün daha katıldı. Kensington bluetooth cep telefonları ve iPhone için araç kiti arabada kullanımı kolaylaştırarak kazaları önlemede önemli ölçüde yardımcı oluyor. üç telefona kadar eşleşebilen ürün, net bir iletişim için yüksek kalite hoparlöre sahip. Araçtan ve kitten uzakken pil ömrünü uzatmak için otomatik kapanan cihaz içinden çıkan 2 pil ile 20 saate kadar konuşma ömrü sunar. Gürültü kesici net iletişimi kolaylaştırıcı patentli özel mikrofonu, programlanabilir 3 hızlı arama butonu, USB porta sahip araç şarj adaptörü sayesinde iPhone ya da diğer mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.
Orijinal kutusundan pilin araç çakmak şarjı da aksesuar olarak çıktığı için aslında cihaz hiç şarjsız kalmıyor. Araç çakmak adaptörü de üzerinde USB portu olan çakmak yerine takılan bir şarj cihazı, bluetooth kitin pilini şarj etmediğiniz zamanlarda başka cihazları da şarj edebiliyorsunuz. Tekrar eşleştirme ile uğraşmamanız için üzerinde özel butonu olan ürün 2 yıl garantili.
www.albim.com
Fiyatı: 152 Dolar
 

 

Genius Traveler 515 Laser
Getirdiği kullanım kolaylığı ve çalışma konforu ile büyük ses getiren OptoWheel teknolojisinin sahibi Genius, işi gereği çok gezen ve taşınabilirliğe önem veren kullanıcılar için geliştirdiği yeni faresi Traveler 515 Laser”ı duyurdu. Hepimizin alıştığı mekanik fare tekerleklerinin pabucunu dama atan OptoWheel teknolojisi sayesinde fare üzerindeki küçük bir dokunmatik panel üzerinde parmak ucuyla gezinerek kaydırma işlemleri çok rahat ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Traveler 515 Laser”ın üst kısmında bulunan Smart IE Search ve Flip 3D tuşları sayesinde fare kullanımı yepyeni bir boyuta taşınıyor. Windows Vista destekli bu fonksiyonlardan Smart IE Search tuşu ile fare ile işaretlediğiniz bir kelimeyi tek bir tıklama ile İnternet”te aratabiliyorsunuz.
Yine Genius”un geliştirdiği Turbo Scroll fonksiyonu sayesinde yüzlerce sayfadan oluşan dokümanlar içinde istediğiniz yere ulaşmanız sadece birkaç saniye sürüyor. Bu özellik de optik tekerlek üzerinden çok kolay bir şekilde aktif hale getirilebiliyor. Gelişmiş lazer motoru sayesinde mevcut optik farelerden çok daha yüksek bir izleme performansı sunan Traveler 515 Laser ile 800 dpi ve 1600 dpi çözünürlükte çalışmak mümkün.
www.geniusnet.com.tr
Logitech Speaker System Z520 ve Z320
Logitech”in yeni multimedya hoparlör sistemi, “forward-firing” yani ileriye doğru ses veren sürücülere sahip standart PC hoparlörlerinin aksine, 360 derece ses ya da çok yönlü akustikler sunuyor. Yeni hoparlör sistemleri, sunduğu 360 derece ses özelliği ile çok daha geniş bir “keyif alanı” sağlıyor. Her bir uyduda öne ve arkaya bakan sürücüleri olan hoparlörler, sesi daha geniş bir alana kesintisiz olarak iletirken, siz odanın neresinde olursanız olun tek bir ritmi bile kaçırmıyorsunuz.
Logitech”in yeni stereo multimedya hoparlörleri Logitech Speaker System Z520 ve Logitech Speaker System Z320, sesten ödün vermeden subwoofer”a yer ayırmak istemeyenler için üretildi. Logitech Speaker System Z520 güçlendirilmiş iki yönlü tasarımı ve 26 watt (RMS) gücü ile müziğinize, filmlerinize ve oyunlarınıza hayat veriyor. Z520, ufak bir partiye yetecek kadar güçlü ve en geride kalan tonları bile duyuracak kadar detaylı ses veren bir hoparlör. Dizüstü bilgisayarlar için ideal olan Logitech Speaker System Z320, dilediğiniz yerde çalıştırabilir ve anında odanızı 10 watt”lık sesle doldurabilirsiniz. iPod”unuzdan müzik dinlemek veya kulaklığınızı takıp tek başınıza kalmak isterseniz; Z520 ya da Z320 hoparlör sistemini bilgisayardan çıkarmaya gerek kalmadan, iPod ya da kulaklığınızı hoparlörün yedek jak”ına takmanız yeterli.
www. logitech-europe.com/turkey
Genius Traveler 525 Laser
Mekanik tekerlekleri tarihin tozlu sayfalarına gömen Genius”un yenilikçi OptoWheel teknolojisine sahip olan Traveler 525 Laser fare, alışılandan çok farklı bir tasarıma sahip. üzerinde bulunana mavi renkli dokunmatik panel sayesinde parmak ucunuzla bilgisayarınızı kontrol etmeniz mümkün. Dört yöne birden kaydırma yapabileceğiniz bu optik tekerlek aynı zamanda bir iki parmak hareketiyle Turbo Scroll moduna geçmenize de olanak tanıyor. Böylece yüzlerce sayfalık dokümanların içinde kaybolmak yerine turbo hızında çalışabiliyorsunuz.
İstediğiniz sayfaya ulaşmanız sadece saniyeler sürüyor. Gelişmiş lazer motoru ile piyasada bulabileceğiniz sıradan farelerden kat kat yüksek izleme performansı sunan Traveler 525 Laser ile 800 dpi ve 1600 dpi çözünürlüklerde çalışabiliyorsunuz.
Tasarımı her iki elle kullanım için de uygun olan Traveler 525 Laser, kolay taşınabilir olmasının yanı sıra benzerlerinde bulunmayan teknolojik özellikleri ve son derece şık tasarımıyla dizüstü bilgisayarlar için olduğu kadar masaüstü sistemler için de uygun.
www.geniusnet.com.tr
 

 

Vanguard Uprise
Siyah ayarlanabilir ergonomik anti slip omuz askısı ve kemer boşluğuyla rahat kullanım imkanı sunan Vanguard Uprise, hem dizüstü bilgisayarlar, hem de fotoğraf makinesi ekipmanlarını taşımak için oldukça uygun bir seçim. çantanın dışında polyester ve naylon kombinasyonlu çift yönlü su ve  toz geçirmez kumaş, içinde ise yumuşak polyester kumaş, ve yumuşak kadife, darbe emici kadife ayraçlar kullanılmış. çanta yanından Kamera ve lenslere çabuk erişim özelliği bulunan Vanguard Uprise, 30 x 13 x (130 + 60 ) x 25cm genişleyebilen hacim modu ile çok kullanışlı.
çantaya sığdırabileceğiniz ekipmanlar olarak 1 adet DSLR body, 1 adet kompakt kamera body, 3 lens, flash, memory kart, notebook, dürbün, cep telefonu, lityum batarya , ışık olcum cihazı, tripod , şarj aleti, video kamera şeklinde bir liste oluşturmak mümkün. 2270 gr. ağırlığındaki sırt çantasının özel notebook bölümü ise arkada bulunuyor ve 13,3 – 15,4 inç boyutları için uygun bir alan sunuyor.
www.vanguardtr.com
Fiyat: 207 Dolar
Koss iSpark
Koss iSpark, mikrofonlu bir kulaklık olarak dikkat çekiyor. iPhone için özel olarak tasarlanmış olan taşınabilir kulak içi kulaklık, kulak kanalında yavaşça şekillenen ve hem rahatlık, hem de maksimum izolasyon sağlayan kulak yastığı materyali kullanıyor. Mikrofonu ve ‘konuşmak-için-basın’ düğmesi, müziğinizi duraklatarak telefonunuzu cevaplamanıza izin veriyor. Yedek bir çift büyük boy kulaklık yastığı ve şık bir taşıma çantasıyla gelen kulaklık,
kablosu düz, çift girişli ve 1,22 metre uzunluğunda.
www.elmasepeti.com
Fiyat: 88 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here