Ana sayfa Donanım Son Round: PSP Go’ya karşı Nintendo DSi

Son Round: PSP Go’ya karşı Nintendo DSi

0
PSP Go yurtdışındaki raflarda yerini alalı bir ay oldu. Nintendo ise hareket algılama teknolojisini el konsolu dünyasına taşıyan isim… İkisi de çok şık, ikisi de çok eğlenceli. Peki, siz olsanız hangisini isterdiniz? Biz ikisini karşı karşıya koyduk. Bakalım bu savaşın galibi kim olacak?
Nintendo DSi

İki adet hareket algılayıcılı kamera
11 farklı lens efekti sunan Nintendo DSi Kamera ile fotoğraflar üzerinde oynayabiliyor ve onları arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz.

Facebook Connect
Nintendo DSi sistem update ile aktif hale getirilen Facebook Connect özelliği aileniz ve arkadaşlarınız ile eğlenceyi paylaşmanın yeni şeklini tüm oyun tutkunlarının hizmetine sunuyor. Nintendo DSi”ın dahili kamera ve interaktif lens efektlerini kullanarak çektiğiniz fotoğraflarınızı Facebook”a direk yükleyebiliyorsunuz.

 

 

Müzik çalar özelliği
Favori müziklerinizi (AAC formatında) dinleyip ve farklı efektler ekleyerek kendi remixlerinizi ortaya çıkarabiliyorsunuz.

SD kart girişi
Dâhili hafızasına çektiğiniz fotoğrafları kaydedebildiğiniz gibi, SD kart desteği ile fotoğraflarınızı SD kartınıza (2GB ve üstü kartları destekliyor)  da aktarabiliyorsunuz.

3.25 inç ekran
Nintendo DS Lite”dan yüzde 12 daha ince olan Dsi, bu inceliğine rağmen, daha büyük ve parlak 3.25inç”lik ekran sunuyor.

Nintendo DSiWare

Nintendo DS oyunu yanı sıra yeni DSiWare oyunlarını direk olarak Nintendo DSi”a indirip oynayabiliyorsunuz. Nintendo DSi, sunduğu dahili internet özellikleri ile kutudan çıktığı gibi eğlenceye hazır halde geliyor.

Geçmişe uyumlu
Nintendo DSi, oyuncuların sahip oldukları Nintendo DS oyunlarını oynayabilecekleri şekilde dizayn edildi. Bu sayede Nintendo DSi”a geçmek isteyen Nintendo DS sahipleri, ellerindeki oyunları yeniden satın almak zorunda kalmıyorlar.

   

 

 

Sony PSP Go

3,8 inç ekran
çok daha kolay taşınması için tasarlanan PSP Go, PSP 3000″e nazaran çok daha ufak fakat DSi”dan biraz daha büyük bir ekran boyutu (480 x 272 çözünürlüklü)  sunuyor.

16GB Flaş Hafıza
PSP Go”da Memory Stick Micro desteğinin yanı sıra 16GB dâhili flaş hafıza bulunuyor. Her ne kadar UMD bulunmasa da PSP Go”nun da PS3 gibi kolay kolay kırılamayacağı söyleniyor. Hiç heveslenmeyin!

Mikro bellek yuvası
PSP Go”da UMD sürücüsü bulunmuyor. Bunun yerinde Memory Stick Micro ve dahili belleği kullanıyorsunuz. Cihazın boyutlarını küçültmek açısından oldukça başarılı bir çözüm olmasına rağmen önceki PSP oyunlarınızdan feragat etmeniz gerekecek…

 

 

“Sense Me”
Bu özellik sayesinde PSP Go ruh halinize uygun müzikler çalabiliyor. Ayrıca Online müzik mağazalarından istediğiniz parçayı satın alıp, indirip, dinleyebiliyorsunuz.

Stereo hoparlörler ve mikrofon
Müzik dinlemek için sadece kulaklılara da ihtiyacınız olmayacak. İsteseniz cihazın üzerindeki stereo hoparlörler sayesinde indirdiğiniz veya favoriniz olan müzikleri sevdiklerinizde kolaylıkla paylaşma imkanınız bulunuyor.

Kayar Kapak
İlk bakışta sadece ekran gibi gözüken PSP Go kaydırılarak açıldığında altından oyun kontrolleri ortaya çıkıyor. Oldukça şık ve işlevsel.

Kablosuz

PSP Go, W-Lan ve Bluetooth teknolojisi desteği sayesinde kolaylıkla kablosuz bağlantılara olanak tanıyor. Oyunlar, W-Lan arabiriminden indirilebiliyor. Ayrıca PSP Go ile,  (Playstation Network Media)bağlantısı kurulabilecek.

   

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here