Ana sayfa Haber Son ekonomik rapora göre Samsung Galaxy S9 pek satmıyor

Son ekonomik rapora göre Samsung Galaxy S9 pek satmıyor

1

Samsung’un yeni yayınladığı ikinci çeyrek ekonomik raporu tam olarak analistlerin beklediği sonuçları getirdi: Galaxy S9 pek de iyi satmıyor.

Güney Koreli teknoloji devi yayınladığı ikinci çeyrek ekonomik raporlarında Galaxy S9 satış hedeflerini kaçırdığını açıkladı. Firma geçen yıla göre %4’lük bir gelir kaybı yaşadı. Bu kaybın içindeki en büyük pay Galaxy S9’a ait.

İlgili Haber: Makyajınızı Galaxy S9 ile deneyin

Bu ayın başlarında uyarılarını yapan analistler, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S9’un serinin S3’ten bu yana en az satan modeli olabileceğini belirtmişti. Aynı analistlerin tahminlerine göre Samsung, Mart’ta satışa sunulan amiral gemisinden şimdiye kadar 31 milyon civarı satmayı başarabildi.

Samsung’un konuya yönelik açıklamasında zayıf satışlar birkaç şekilde açıklandı. Bunlar içerisinde akıllı telefon sektöründe yükselen rekabet ve firmanın alt segmentlerdeki başarıları gösterildi.

Firmanın gelirindeki düşüşün tek suçlusu akıllı telefonlar değildi. Açıklamaya göre düşük talep gören esnek OLED paneller de firmaya bir darbe vurdu.

Yükselen sektörler arasında firmanın TV parçası yer aldı. Dünya kupasının da desteğiyle birlikte satışları artan TV’ler arasında Samsung’un QLED ve dev ekran modelleri yoğun ilgi gördü.

Ekonomik verilerdeki düşüşü dikkate alan firma, yeni Note serisi akıllı telefonunu biraz daha erken tanıtacağını açıkladı. Samsung ayrıca daha rekabetçi fiyatlandırma ve yeni teknolojilerin çok daha hızlı adaptasyonu konularına da odaklanacağını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here