Ana sayfa Haber Son durum: OS X Yosemite ve iOS 8.1

Son durum: OS X Yosemite ve iOS 8.1

0

Bu hafta itibariyle Apple‘ın geliştiricilere sunduğu ve betadaki son günlerini yaşayan OS X Yosemite ve iOS 8.1 güncellemesiyle ilgili yeni haberler var. 

Yosemite, geçen hafta yayımlanan yeni beta sürümü ile artık son rötuşlarını da almaya başladı. Salı günü geliştiricilere açılan Yosemite‘nin beta sürümünün kullanıcılara “hazır” olarak geleceği ve bundan sonraki hamlelerde genel sürüm üzerinden yapılacağı da Apple tarafından teyitli olarak basına yansıdı. 100 MB’lık boyutu ile gelen Yosemite‘nin betası, 16 Ekim’e kadar hazır olmak üzere geliştirilecek ve yeni iPad‘ler ile birlikte kullanıcıya da sunulması kesinleşmiş gibi. 

 

Apple kullanıcılarının ekim ayında diğer tanışacağı sistemlerden diğeri ise, henüz yolun başında olan ancak kullanıcılarının isyanına neden olan iOS 8 sürümün yeni güncellemesi. İlk olarak hatalardan arındırılmak adına iOS 8.1 sürülmüş, ancak bekleneni veremediği için Apple tarafından 8.2 sürümüne atlanmıştı. Apple, bu hafta itibariyle iOS 8.1 sürümünün betasında da sona yaklaştı ve yeni sürüm ile Apple kullanıcıları, 20 Ekim tarihinde tanışacaklar. 

iOS 8.1 güncellemesinde, Siri‘de düzenlemeler, hatalardan arındırılma ve Apple Pay gibi özellikler bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here