Ana sayfa Haber Son dönemlerin önemli giyilebilir teknolojileri

Son dönemlerin önemli giyilebilir teknolojileri

0

Giyilebilir teknolojilerin gördüğü ilgi oldukça tartışmalı, ancak her yönünün teknoloji dünyası için yadsınamaz bir akımı temsil ettiği de gerçek. Akıllı saat ve akıllı bileklik gibi oldukça popüler cihazların da yer aldığı bu teknoloji kategorisinde çok daha tuhaf şeyler de söz konusu. Sensör içeren, bir enerjiye ihtiyaç duyan bu aygıtların ortak noktası ise giyilebilmeleri. İşte son dönemin öne çıkan giyilebilir cihazları…

 

Ojee Talon

 

Ojee Talon golf oyuncuları için dijital bir asistan. Gerçek zamanlı olarak bulunduğunuz açıyla ilgili bilgi verebiliyor. Ayrıca kendi oyun tarzınızla ilgili güncel bilgileri size aktarabiliyor. Hatta ideal vuruş pozisyonunuzu dahi ayarlama şansınız var. Ojee”yi diğer rakiplerinden ayıran en büyük özelliği anlık verebildiği bilgiler. Cihazın fiyatı deniz aşırı ülkeler için 229£, üzerine bağladığınız giysi ise 149£.

 

Sphericam 2

 

Sanal gerçeklikle ilgili içerik üretmek ucuz değil, ancak Sphericam 2 bunu değiştirmek istiyor. Boyutu yalnızca tenis topu büyüklüğünde buna karşın 4K 360 derece görüntüyü yakalayıp anlık olarak verebiliyor.

 

Sphericam farklı mount tasarımlarıyla geliyor ve anodize alüminyum gövdesiyle oldukça stilize görünüyor. Kameraya sahip olmak için 1399$ ödemeniz gerekiyor.

 

U – Run

 

U Run ile koşu ve aktivite sırasında sakatlanma risklerini engellemek için anlık olarak geri dönüşler alabiliyorsunuz. Geliştiriciler üzerindeki sensörlerin dünyadaki en büyük, en hafif ve en iyi wireless bağlantıya sahip olduğunu söylüyor. Son teknolojiye sahip hesaplama modelleriyle sporculara anlık/gerçek bilgiler sunulabiliyor.

 

Cihazın akıllı telefon uygulamasıyla bilgileri analiz edip bir takım geliştirmeler yapabiliyorsunuz. Ayağınıza taktığınız kısmıyla yaptığınız koşular arasında ne kadar yorgun olduğunuzu gösterebiliyor. Bu şekilde sakatlanma riski olan çalışmalarınızı görebiliyorsunuz. Yeni Zelanda merkezli şirketin 89$”a cihazınızı alabiliyorsunuz, satışına 2016 Mart ayıyla birlikte başlandı.

 

Kuai Biometrik Kulaklık

 

Daha önce biometric, kalp atışlarını izleyebilen kulaklıkları görmüştük. Kuaiwear daha fazlasını sunabiliyor. Cihazın içerisinde akıllı yardımcı, MP3 çalar ve foot pod yanı ayağınıza takabileceğiniz ayrı bir parçası var. Kuai 8GB dahili hafızaya sahip, bataryası 7 saate kadar dayanabiliyor.

 

ReVaoult

 

Aslında depolama cihazları konumuz değil. Ancak ReVault burada olaya farklı yaklaşıyor ve kişisel bir cloud fikriyle geliyor. İnternet tabanlı Dropbox ve Google Drive veya WD MyCloud gibi sabit disk çözümleri var. Ancak ReVault giyilebilir bir depolama cihazı.

 

ReVault 32 ve 128GB depolama seçeneğine sahip iki modelle geliyor, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına da sahip. ReVault”un telefon veya tabletle senkronize olmak için bir web bağlantısına ihtiyacı yok. Cihazın ön kısmındaki 1.54 inç boyutundaki ekranı saat olarak kullanabiliyorsunuz. Batayası ise garip bir şekilde 3 yıl dayanabiliyormuş.

 

VX1

 

Aslında ikinci bir sanal gerçeklk gözlüğüne ihtiyaç yok. Kafanıza takarak akıllı telefonunuzu oyun ekranına dönüştürebiliyorsunuz. Aslında VX1 basit amplife cihazı, telefonun ekranını 60 inç boyuta kadar büyütebiliyor. Bu sanal ölçüler telefonunuzu cihazın ön kısmında bulunan ikili optik tasarımın önüne koymanızla başlıyor. Dört farklı büyütme oranına sahip. Ayrıca bu görüntüde açı bozulmaları da yaşanmıyor.

 

Pip

 

Hayvan severler buna bayılacak, tabi küçükken sevimliliğine alınıp sonra sokağa atmayacaksanız Pit güzel bir opsiyon. Pip, kedi, köpek hatta inek ve koyunlar için giyilebilir bir teknoloji. İlk başta çok ilginizi çekmemiş olabilir ama aslında harika bir ürün.

 

Bu tasma GPS bağlantılı çalışıyor, şirketinPetSimpl uygulamasıyla gerçek zamanlı lokasyon bilgisine ulaşabiliyorsunuz.

 

Tabi GPS kullanımı bataryayı hızlı tüketiyor ancak cihaz çok akıllı çalışıyor evinizin yakınındaki lokasyonlarda kendini kapatıyor bu şekilde 3 aya kadar dyanabiliyor. Ayrıca cihaz aktiviteleri de takip ediyor eğer hayvanın davranışlarında değişiklik olursa size uyarabiliyor. Haziran ayıyla birlikte satışa sunuldu.

 

MBody Bike&Run

 

Koşucular ve bisikletçilerin bayılacağı bir ürün MBody Bike&Run. Elastik kumaşıyla sizi kaplıyor ve ölçüm başlasın! Teoride Athos”a benzer yapıda, yani hangi kasların çalıştığına dair ölçümler sunuyor. iOS ve Android cihazlara Bluetooth üzerinden veri akışı sağlıyor. Baz aldığı fikir, sakatlıkların önlenmesi özünde ve bu konuda iyi bir çözüm olabileceği belirtiliyor. Şu anda satışta olan MBody Bike&Run”ın biraz cep yaktığını da eklemek gerekiyor. Profesyonellere duyurulur.

 

Sensoria

 

çorapları ortalama 1 TL”den başlayan fiyatlarla her yerden bulabilirsiniz. Fiyatların çift haneli rakamlara çıktığı da biliniyor, ama üç haneli rakama satışta olan az sayıda alternatif var. Konuyu biraz daha derinlemesine düşünen endüstriyel mühendislerin geliştirdiği harikulade “çorap” ise Sensoria. Evet, yanlış okumadınız bir çorap, peki ne işe yarıyor? Yalnızca ayakkabınızın ayaklarınıza zarar vermesini önlemek ya da sizi soğuktan koruma değil burada odak noktası…

 

Sensoria aşılan mesafe, hız ve mesafe/zaman gibi verilerin akıllı telefona aktarılmasına yarıyor. Koşucuların ilgi gösterdiği bir ürün ve sağlığa dönük bazı ek özellikler de içeriyor. örneğin koşu sırasında ayak üzerindeki basıncı ölçüyor, size “aman dikkat” gibi bir bildirim sunmasa da önemli bir yol gösterici teknolojik giysi olduğu aşikar. Daha falza detaya sensoriafitness.com”dan ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here