Snapseed püf noktaları

Snapseed ile birkaç dakika içinde fotoğraflarınızı görsel açıdan çok daha cazip hale getirebilirsiniz.

Yzn: Berke Araklı
Günümüzde genel eğilim mobil fotoğrafçılık… Ancak, fotoğrafın çekim aşamasından sonra işleme aşamasında da mobil çözümler mevcut. Google’ın fotoğrafçılara sunduğu Snapseed mobil uygulamasıyla birkaç dakika içinde fotoğraflarınızı görsel açıdan çok daha cazip hale getirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek bir süreç. Görmek, tekniğine uygun çekmek ve daha sonra onu işleyerek güzelleştirmek... Birçok fotoğrafçı Photoshop, ya da Lightroom gibi fotoğraf işleme yazılım ve uygulamalarını kullanıyor. Ancak çok daha hızlı ve pratik bir uygulama var: Snapseed…

Benim tabirimle hayat kurtarıcı olan bir uygulama olan Snapseed, 2012 yılında Google tarafından satın alındıktan sonra her fotoğrafçının akıllı telefonunda bulunması gereken bir uygulama olma yolunda büyük gelişmeler kaydetti. 

Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamasıyla fotoğraflarınızın en detay ayarlarını yapabilir, onlara çok güzel efektler verebilir, hatta istenmeyen nesneleri bile bir yere kadar silebilirsiniz. Uygulamada 29 farklı işe yarayan araç ve filtre var. Daha önce ücretli olan bu uygulama şu anda AppStore ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. JPG ve RAW fotoğraf düzenleme imkânı sunan Snapseed bu özelliğiyle diğer uygulamalardan ayrılıyor. Kullanımı kolay ara yüzü ve sunduğu birçok seçenek fotoğraf tutkunlarını fazlasıyla memnun ediyor.

Şimdi sizlere Snapseed’le birkaç dakika içinde fotoğraflarınızı daha canlı, daha albenili bir şekilde işlemenin püf noktalarını anlatacağım…

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER