Ana sayfa Haber Snapdragon 820 11 Ağustos”ta tanıtılacak

Snapdragon 820 11 Ağustos”ta tanıtılacak

0

Bugün Qualcomm‘dan Snpdragon 820 ile ilgili net ifadeler ve haberler bulunuyor. Qualcomm’un yeni 64-bit işlemcisi haftaya tanıtımına hazırlanıyor.. Yeni Hydra CPU teknolojisiyle Snapdragon 810‘dan yüzde 35 daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor. Tabletlerde ve akıllı telefonlarda kullanılacak olan işlemcide ayrıca Adreno 530 isimiyle yüzde 40 daha iyi grafik performansı sağlayacakmış. çalışma hızının ise 3.0GHz hızında olacağı belirtiliyor. İşlemcinin uygun soğuklukta çalışabilmesi için de FinFET teknolojileri bulunuyor bu da onu 14nm’lik bir işlemci yapıyor. Böylece 810’un kadarini paylaşmayacağı da belli oldu, umarız.

Snapdragon 820 işlemcileri ilk olarak hangi cihazda görünecek? Haberlere göre Xiaomi Mi5, sonbahardaki tanıtımında Snapdragon 820’ye de yer verecek. Diğer modeller, yani Xperia Z5 gibi yeni nesil modeller sadece dedikodu sınırları içerisinde ancak Xiaomi Mi5′in Snapdragon 820‘yi kullanacağı daha şimdiden kesin.

Genel yapısı itibariyle, yani LTE performansı, uygun soğuklukta çalışabilmesiyle, grafik performansıyla ortalama, Snapdragon 810‘dan %30 daha iyi bir işlemci olarak istastistiklendirebiliriz. Snapdragon’ların genel bir ısınma problemi var, bunda biraz da üreticiler sorumlu. Bakalım Snapdragon 820 yine bir Snapdragon “klasiği” mi olacak…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here