Ana sayfa Haber Snapchat üniversite gazeteleriyle işbirliğine soyundu

Snapchat üniversite gazeteleriyle işbirliğine soyundu

0

Snapchat, 2013 yılındaki öğrencilerin popüler hale getirdikleri mesajlaşma uygulamasına özel içeriklerin oluşturulacağı “Kampüs Yayıncısı Haberleri” adlı özelliği uygulamaya koyuyor.  Haftalık olarak yayınlanacak olan yayınlar sadece okul kampüsü içerisinde ve “Snapchat Keşfet” bölümünde yayınlanacak ve reklam içerecek.

İlk aşamada dört okul gazetesinin Cuma günü başlayacağı faaliyet, önümüzdeki aylarda daha fazla gazetenin katılımıyla büyüyecek.

Bu girişim üniversite gazetelerine yeni bir gelir kaynağı sağlayacak. Aynı zamanda katılımcılara da medya deneyimi kazandıracak. Snap blog sayfasında bu girişimi, yeni nesil gazetecilerin eğitimlerine yardımcı olmak olarak gördüklerini belirtiyor. Snapchat yıllardır kullanıcıların resim ve videolar gönderdikleri koleksiyondan oluşan “Kampüs Haberleri” özelliğini sunuyor. Fakat bu baskılar öğrencilerin kendileri tarafından yapılacak ve dijital gazete olarak hizmet verecek.

Snap blog yazısında devamla şöyle belirtiyor: “Okul gazeteleri, kampus topluluklarının bilgilendirilmesi ve eğlencesi için kritik rol oynarlar. Aynı zamanda bugün birlikte çalıştığımız tanınmış gazetecilerin de işe ilk başladıkları yerdir okul gazeteleri.”

Kampus Gazetecisi Haberleri özelliği Snapchat için genç takipçi kitlesini eğlendirmek ve bu kitlenin aralarında CNN, Cosmopolitan ve Mashable”ın da bulunduğu medya yayınları ağı “Discover” ı kullanmalarını sağlamak için yeni bir yöntem anlamına geliyor. Facebook ve Instagram, Snapchat”in temel özelliği olan “Hikayeler”i kopyalıyor olmakla birlikte “Discover” özelliği başka bir yerde bulunmayan orijinal içerik sunuyor.

Snapchat Discover gibi yerlerden haber okuyan gençlerin sayısı giderek artıyor. Geçtiğimiz yıla oranla kullanıcı yüzdesi 17″den 29″a ulaştı. Yapılan bir araştırmaya göre Snapchat”ten haber okuyan gençlerin %82″si 18-29 yaş arasında yer alıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here