Ana sayfa Haber Snapchat Kylie Jenner yüzünden 1.5 milyar dolar değer kaybetti

Snapchat Kylie Jenner yüzünden 1.5 milyar dolar değer kaybetti

0

Snap için zor bir hafta. Firmanın Snapchat’e getirdiği güncelleme pek hoş karşılanmazken, Kylie Jenner’ın bugün yazdığı bir tweet mesajından sonra Snap hisseleri yeni bir tökezleme yaşadı. 

sooo does anyone else not open Snapchat anymore? Or is it just me… ugh this is so sad.

— Kylie Jenner (@KylieJenner) 21 Şubat 2018

“Evettt, Snapchat’i artık açmayan başkaları da var mı? Yoksa sadece ben miyim… Bu çok üzücü.”

Her ne kadar tuhaf bir ilişki durumu olsa da, Jenner’ın sosyal medyada etkili biri olduğunu inkar etmek de güç, zira 24.5 milyon Twitter takipçisi var. üstelik Snapchat’in en popler kullanıcılarından birinin Snapchat’i artık kullanmadığını söylemesinin kullanıcı tabanı üzerinde dalgalanma etkisine neden olması da doğal.

Elimizdeki sabit veriler, hipotezimizi ortaya koyuyor. çarşamba günü saat 13:30’da Snap’in hissesi 19.02 dolardan işlem görüyordu. 

Saat 16:50’de Jenner Snapchat’i kullanmayı bırakan olup olmadığını sordu. Snap’in hissesi hemen düşmeye başladı ve gün boyunca yüzde 6 oranında bir düşüş yaşadı. Reuters’in bildirdiğine göre bu düşüş, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık bir kaybı getirdi beraberinde. 

Jenner daha sonra yazdığı mesaja ek olarak ‘Seni hala seviyorum Snap…. ilk aşkım’ diye yazdı ama olan olmuştu bir kere. 

Netice itibariyle bu düşüşün Jenner’la ilgili olup olmadığı konusunda net bir şey söylemek zor ama, öyle ya da böyle Snapchat’in en etkili ve popüler kullanıcılarından birinin Snap’i kullanmaktan sıkıldığını söylemesi, firma için olumsuz bir haber.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here