Ana sayfa Haber Snapchat hisseleri roket gibi fırladı!

Snapchat hisseleri roket gibi fırladı!

0

Yavaş ilerleyen kullanıcı büyüme oranını arttıran ve bugünkü ‘2017 yılı 4. çeyrek kazanç raporu’ ile Wall Street’in tahminlerini ilk kez alt eden Snapchat, işleri yoluna koymaya başladı. 

3. çeyrekde yüzde 2.9’luk artış kaydeden Snapchat, 4. çeyrekte %5.05’lik bir artış oranını yakalayarak günlük aktif kullanıcı sayısını 8.9 milyon daha arttırdı ve toplam günlük kullanıcı sayısı 187 milyona ulaştı. 285.7 milyon dolar kazanç sağlayan Snapchat yıllara göre yüzde 72’lik bir artış kaydetmiş oldu. 

Operasyon masrafları 261 milyon dolara çıktığı için Snapchat’in kaybı 350 milyon dolar oldu. Güne yüzde 1.52’lik artış ve 14.06 dolar hisse senedi değeriyle başlangıç yapan Snap Inc.’ın hisseleri saatler sonra kazanç raporunun açıklanmasıyla %26 oranında değer kazandı. Hikayeler özelliğinin kullanıma girmesinden sonra uzun süreli düşüş yaşayan Snapchat’in yeniden büyüme hızı kazanması, Wall Street’i sevindirmiş görünüyordu. 

Snapchat’in tasarıma yönelik yaptığı büyük çaplı değişim tam kapasiteli olarak kullanıma hazır fakat, İngiltere, Avustralya ve Kanada gibi bazı ülkelerde pek tutmadığı için bir süre ertelendi. Zira App Store’da yapılan değerlendirmelerde %83 oranında olumsuz görüş belirten kullanıcılar, yeni tasarımın arayüzünün rahatsız edici olduğunu, Hikayelerle birlikte gelen reklamların mesaj gelen kutusuyla içiçe geçtiğini ve sizi takip etmeyen kişilerin ‘Keşfet’ bölümüne tekrar atıldıklarını söylüyorlar. 

Bunun yanında Facebook’un Instagram uygulamasına karşı rekabet etmek için yeni özellikler yayınlayan Snapchat, en son Bitmoji 3D world lenslerini yayınlamış, kendinize has tasarladığınız avatarın Snap’lerinizde dans etme fonksiyonunu kazandırmıştı. Aynıca jeolojik konum sanatı uygulaması için de arttırılmış gerçeklik platformu getirmişti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here