Ana sayfa Haber Snapchat büyük bir departman yöneticisini kaybetti

Snapchat büyük bir departman yöneticisini kaybetti

0

Snap Inc. (Snapchat’i kuran) donanım üreten bölümünün yöneticisini son yapılanma sebebiyle kaybetti. Snap Lab. firmanın altında donanım geliştirme alanında çalışıyordu ve ortaya çıkardıkları ürün şimdilik Spectacles kameralı gözlükleriydi.

Cheddar tarafından elde edilen şirket için bir e-postada Mark Randall, tüm ekibe işten ayrıldığını ve “onları sevdiğini” belirtiyor.

Randall, ayrılma gerekçesi olarak Snap Inc. altında gerçekleştirilen yeniden yapılandırmayı gösteriyor. Bu yeni yapılanma ile Snap, Snap Lab’i  ebeveyn firmasından ayrı bir kuruluş gibi çalışırken mühendislik departmanının altına aldı. Bu durum, Snap’in donanımsal olarak gelecekte farklı planları olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum ayrıca yönetici değişikliği demek de oluyordu ki bu Mark Randall’ın pek hoşuna gitmemiştir.

Mark Randall Snap firmasında operasyonel başkan yardımcısı olarak çalışıyordu fakat 2017’de yeni rolün ortaya çıkmasıyla birlikte oraya geçti. Firma aynı yıl ilk donanımları olan Spectacles gözlükleri satışa sundu. Bu gözlükler tam bir fiyasko olmasa da firmaya büyük bir zarar kaynağı oldu. Satılmayıp elde kalan gözlükler 40 milyon dolarlık bir yara açtı. Firma geçtiğimiz Mayıs ayında gözlüklerin yeni jenerasyonunu tanıttı. Bu gözlükler hakkında kesin satış verileri henüz paylaşılmadı.

Cheddar’ın bu konudaki görüşüne göre Snap, bu gözlükler artırılmış gerçeklik için çekirdek bir element olarak kabul ediyor. Tam olarak bu sebeple yakın zamanda projenin askıya alınacağını sanmıyoruz. Ortalıkta dolaşan söylentilere göre Snap’in yeni bir kameralı drone çıkarması bile tartışılan bir konu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here