Ana sayfa Donanım Güncel SMS, RCS Metin Mesajlaşması İle Tarih Olacak

SMS, RCS Metin Mesajlaşması İle Tarih Olacak

0

Belki de bugüne kadar en uzun süre kullanılan sistemlerden bir tanesi de SMS sistemidir. Dün yapılan açıklama ile birlikte, artık bunun da tarih olacağını söylemek mümkün. Verizo’nun tüketici ürünleri temsilcisi Vernaonun; New Jersey’deki etkinlikte yaptığı konuşmada; durum biraz daha netleşti.

2019 yılında RCS mesajlaşması için, android tarafından destek sunulacağı ifade edildi. Hem hareket potansiyeli açısından, hem de taşıyıcılar bağlamında; sistemlerini güncelleyerek SMS’in yerini alacaklarını ifade ettiler.

RCS Sistemi Nasıl Yaygınlaşacak ?

Şu an için ilk etapta sınırlı bir alanı kapsayacak olan RCS, ilerleyen dönemlerde yaygınlaşmaya başlayacak. Ayrıca GSMA tarafından; verizon RCS nin, universal profil 1.0’ı destekleyeceği de söylendi. RCS Metin mesajlaşması sistemini, ilk yaygınlaştırılacak olan akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi de Google olacak gibi görünüyor.

 

 

Android telefonlardaki yeni nesil manifatura planı olan RCS Chat’in desteklenmesine yönelik önemli bir adım atılacak. Google bu sayede, konunun öncülerinden bir tanesi olacak.
Her ne kadar program 2019 yılı başlarında aktifleşecek olsa bile, yaygınlaşması muhtemelen birkaç yılı bulacaktır.

Google ve Apple; bu proje desteklerini açık bir şekilde gösterirlerse, muhtemelen çok daha kısa bir süre içerisinde RCS metin mesajlaşması yaygınlaşabilir. Şu an için akıllı telefon kullanıcıları; Google ve Apple gibi büyük şirketlerin telefon sistemlerini kurmalarını bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here