Ana sayfa Haber Smash: Ücretsiz, Zahmetsiz ve Reklamsız Dosya Paylaşımı

Smash: Ücretsiz, Zahmetsiz ve Reklamsız Dosya Paylaşımı

0

Dosya transfer alanında çok sayıda rakip firma birbirleriyle sürekli olarak rekabet içinde. Bu uygulamalar arasında olan Smash, işi basitleştirmek ile kalmayıp farklı yazılımlarla entegrasyon ve firmalara özel kişiselleştirme olanaklarıyla öne çıkıyor.

Smash’in şuan için sadece tarayıcı tabanında çalışan uygulamasının mobil cihazlarda henüz desteklenmediğini söyleyerek başlamakta fayda var. Herhangi bir dosya aktarma işine daha önce girdiyseniz siz de fark etmişsinizdir ki alternatifler oldukça fazla. Bu aktarımların başında Google Drive, Microsoft OneDrive ya da Dropbox gibi hizmetler akıllara geliyor. Bu hizmetler her ne kadar kullanışlı ve hızlı olsa da asıl sıkıntı ücretli olmalarında. Size son derece sınırlı ya da sıfır depolama alanı sunan bu hizmetler, ciddi ödemeler yapmanızı gerektiriyor.

İlgili Haber: Google Files Go dosya yöneticisi artık Play Store”dan indirilebilir

Smash ile limitsiz dosya aktarımı

Tam olarak bu noktada devreye giren Smash, herhangi bir oturum açmaya gereksinim duymuyor. Dosya aktarımı yapmaya başlamak için sürükleyip bırakma arayüzü kullanılıyor ve bu dosyaların karşı tarafa gittikten sonra ne gibi niteliklere sahip olacağı seçilebiliyor. Bunları örnekle açıklayacak olursak, Smash ana sayfasına girerek bir dosyayı ekrana sürükleyip bıraktığınızda ilk gördüğünüz şey dosyanızın boyutu ve uzantısıyla beraber tam ismi. Onun yanındaki kutucukta ise görülen şeyler dosyayı ulaştırmak istediğiniz kişinin e-posta adresini gireceğiniz alanla başlıyor. Onun altında sizin e-posta adresi kutunuz, onun da altında ise mesajınız yer alıyor.

smash
Dosya seçimi sonrası çıkan ilk ekran

İşlerin asıl ilginçleştiği kısım ise en alt satırda. Burada yazının ilerisinde daha da detaylandıracağımız “İndirme sayfasını kişiselleştirme” butonu, büyük “Smash” butonunun yanında yer alıyor. Onun yanında, alıcının dosyayı indirirken ne izleyeceğini ya da dinleyeceğini seçebileceğiniz buton, onun yanında da dosyanın geçerlilik süresi bulunuyor. Dosyanız 1 günden 1 yıla kadar indirilebilir kalabiliyor ve bu sayede her şey sizin kontrolünüzde oluyor. Bunun dışında, dilerseniz bir buton yardımıyla dosyanıza parola koruması ekleyebiliyorsunuz. Bu parolayı bilmeyen bir kişi linke sahip olsa da dosyaya ulaşamıyor.

Smash’i güzel yapan bir diğer özellik olan dosya önizlemesi, alıcının içeriğe indirmeden kısaca göz atmasını sağlıyor. İstenirse gönderici tarafından devre dışı bırakılabilen bu özellik, alıcının güvende hissetmesini sağlıyor. Önizleme kontrolünün dışında, isterseniz gönderim ekranından indirme bildirimlerini de açıp kapatabiliyorsunuz.

Smash’i Özel Yapan Şey: Reklam değil, Sanatsal İlham Kaynağı!

Fransız bir avuç teknoloji meraklısı tarafından kurulan ve şuan 190 ülkede milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan Smash, prensip gereği reklam içermiyor. Diğer platformların ne kadar reklamla boğulduğunu düşünürsek çok ters görünen bu durum bir hayli sevindirici. Reklam olmamasının yanında, dosya boyutu limitinin de eksikliği insanı tam anlamıyla şoktan çıkarıp şoka sokuyor.

smash
Kişiselleştirilmiş bir Smash yükleme ekranı

İndirme sayfasını kişiselleştiren firmalar, dosya paylaştıkları kişiler ve kurumlara kendi tanıtımlarını yapabiliyor, işlerini sergileyebiliyorlar. Dilerlerse dosya yükleme ve indirme ekranlarında kendi logolarına yer verebiliyor hatta arkaplanı bile istedikleri resim ya da videoyla değiştirebiliyorlar.

smash
Dosya yükleme ekranı

Şimdi buraya kadar hepimiz “bu adamlar nereden para kazanıyor?” sorusuna kendimizi kaptırdık. Bu sorunun cevabı öncelikle indirme ve yükleme sırasında gösterilen ilham kaynakları. Bunlar bir reklamdan öte özellikle grafik sanatçılarının ya da fotoğrafçıların kataloglarını sergilemelerinde kullanılıyor. Bu sebeple kesinlikle rahatsız edici değil, ilgi çekiciler. Bunun dışında, firmalar ya da kullanıcılar için fark etmeden satın alınabilen abonelik şeklinde bir Premium servis de mevcut. Premium servis aylık 10 dolar ya da yıllık ödeme yapılırsa aylık 5 dolar karşılığında kullanıcılara bazı ekstralar sunuyor. Bunlardan ilki, indirme ve yükleme ekranının istediğiniz gibi kişiselleştirilmesi. Karşılaştırma tablosunu alttan inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz Paket

Premium Paket

Limitsiz dosya paylaşımı Limitsiz dosya paylaşımı
Gerçek zamanlı indirme takibi Gerçek zamanlı indirme takibi
Dosya önizlemeleri Dosya önizlemeleri
Dosyalar 365 güne kadar kullanılabilir
2GB üzeri dosyalarda öncelikli gönderim
Dosya transfer geçmişi
Raporlama
Transferleri kişiselleştirme
İşiniz ve projeniz hakkında iletişim kurma
Ücretsiz Aylık ödemede $10/ay, yıllık ödemede $5/ay

Sektörün dev firmaları Smash kullanıyor

7 gün 24 saat çalışan destek ekibi ve ilgili çalışanların da katkısıyla Smash, sektörde en büyük firmalar tarafından sürekli olarak kullanılıyor. Bu firmalar arasında yer alanlar:

Smash kullanmaya başlamak için buradan sayfalarına gidip Smash’leyebilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here