Ana sayfa İnternet Skype, SkypeKit Beta’yı kullanıma sundu

Skype, SkypeKit Beta’yı kullanıma sundu

0

Skype’ınızı masaüstü yazılımlarınızla entegre edin
 

Son dönemde farklı yönlerde de ilerlemeye hazırlanan Skype, duyurduğu SkypeKit adlı yeni yazılım geliştirme kiti ile (SDK), yenilikçi tüketici elektroniği ve masaüstü yazılımları geliştiricilerine, Skype”ı kendi ürünleriyle bütünleştirme imkânı veriyor.

SkypeKit sayesinde, internete bağlı herhangi bir cihaz bir iletişim cihazı haline gelebilecek. Ayrıca tüm masaüstü yazılımları da Skype”ı içerebilecek.SkypeKit”e şimdilik bir beta sürümü şeklinde ve sadece davetiye üzerinden erişilebiliyor. Tüketici elektroniği geliştiricileri için tasarlanan Linux OS temelli SkypeKit versiyonu bugünden itibaren kullanıma sundu.
 

 
 
SkypeKit”in Windows ve Mac sürümleri ise masaüstü yazılımı geliştiricileri için önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.SkypeKit, Skype”ın sesli arama, görüntülü arama ve anında mesajlaşma gibi popüler özellikleri için bir dizi güvenilir API”nin* yanı sıra, SILK kodlayıcı-kod çözücüsünü temel alan Skype”a has süper genişbant ses özelliğini de içeriyor. Ayrıca, SkypeKit kullanan geliştiriciler, ürünlerini Skype ile uyumlu olarak adlandırabilecekler.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here