Ana sayfa Haber Skype, Samsung’un HDTV’leri üzerinden kullanılabilecek

Skype, Samsung’un HDTV’leri üzerinden kullanılabilecek

0
Samsung ve Skype, 2010 model Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonların Skype™ yazılımı* yüklü olarak piyasaya sunulacağını ve bu sayede kullanıcıların sözkonusu televizyonlar üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğini açıkladı. Televizyon pazarında dünya lideri Samsung”un 2010″un ilk yarısında, dünya çapında piyasaya sunacağı Skype yüklü televizyonlar, bugün itibariyle Kore”de satılmaya başlanacak.
Samsung Electronics Visual Display Bölümü Başkan Yardımcısı Kevin Kyungshik Lee, yaptığı açıklamada: “Tüketicilerimiz, televizyonlarının eğlenceyi ve iletişimi en yüksek kalitede ve birarada sunmasını arzu ediyor. Skype”ı televizyonlarımıza dahil etmek, bu isteklerine kusursuz bir şekilde cevap veriyor. Samsung tüketicilerinin, dünya çapındaki milyonlarca Skype kullancısının hali hazırda tadını çıkarttığı, yüksek kalitede görüntülü ve sesli iletişimi televizyonlarımız üzerinden tecrübe edebilecek olması, bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi.

 

 

Samsung”un Skype uyumlu televizyonlarının piyasaya sunulması, Skype”ın, görüntülü ve sesli arama hizmetlerini (televizyonlar dahil olmak üzere) internet bağlantılı cihazlar üzerinden sunma taahhüdünü destekliyor. Skype uyumlu televizyonlar, ilk olarak Ocak 2010″daki Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı”nda tanıtılmıştı.

Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonlar, Samsung”un ücretsiz olan ve seçkin çevrimiçi içeriğe erişim sağlayan Internet@TV hizmetini de barındırıyor. Televizyonlarını internete bağlayan ve In Store Solutions (ISS) tarafından Samsung için üretilmiş olan FREETALK® TV Kamerası”nı cihazlarına takan kullanıcılar, yüksek kalitede görüntülü ve sesli aramalar yapabilecekler. Sesli aramalarda, Skype”ın süper-genişbant ses kalitesi sağlayan SILK adlı ses kodlayıcısı kullanılacak. FREETALK® TV Kamerası ise, www.skype.com/store adresinden satışa sunulacak.

Kullanıcılar, televizyonlarının uzaktan kumandası aracılığıyla kendilerine ücretsiz Skype hesapları açabilecek, hesaplarına girebilecek ve televizyon ekranı üzerindeki basit bir Skype arayüzü sayesinde yazılımı kullanabilecekler. Skype kullanıcıları arasında sesli aramalar yapmak ücretsiz olduğu gibi, görüntülü aramalar da ücretsiz olacak. Skype kullanarak sabit hatları ve mobil telefonları aramak ise yine cok hesapli olacak.

“Her geçen gün daha çok Skype kullanıcısı özellikle görüntülü aramalar söz konusu olduğunda bilgisayarlarından uzak olmak istiyor.” diyen Skype İşitsel ve Görsel Bölümü Genel Müdürü Jonathan Christensen, “Samsung sayesinde, evlerinin rahat ortamında görüntülü ve sesli aramalar yapmak isteyen Skype kullanıcıları, şimdi bir seçeneğe daha sahip. Biraraya gelip kanepelerine kurulan, sadece televizyonlarını açarak uzaktaki sevdiklerini görebilen ve onlarla konuşabilen ailelerin mutluluğunu düşünün. Skype”ın asıl amacı, bu tür anlamlı iletişimler kurmayı teşvik etmektir.” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here