Ana sayfa Haber Skype iş dünyasında

Skype iş dünyasında

0

İş dünyası için Skype SIP beta sürümü hazır!

Skype, büyükten küçüğe her tür işletmenin faydalanabileceği yeni SIP beta sürümünü hazır hale getirdi. Bu yeni sürüm sayesinde Skype SIP kullanıcısı olan işletmeler global alanda müşterileriyle uygun tarifeler üzerinden daha kolay iletişime geçme fırsatına sahip olacak.

Skype SIP beta sürümünü kullanıma açabilmek  için öncelikle şirketin IT görevlisinin şirket için Skype Business Kontrol Paneli oluşturarak kaydolması ve komutları takip ederek Skype SIP”yi mevcut SIP tabanlı iletişim sistemiyle uygun çalışır hale getirmesi gerekiyor.

Internet tabanlı bu sistem sayesinde şirketler, Skype kullanımını tek bir noktadan kontrol edebilme, ve merkezi faturalama imkanının yanı sıra, Skype aboneliği başlatma, Skype kredisi yükleme ve çevrimiçi numara temini kolaylığı elde ediyor  ve harcamalarını daha kolay takip edilebiliyor.

 

 

Skype kullanıcısı: Maxim
Skype SIP sürümünü deneyen şirketlerden biri olan, sanayi, iletişim, tüketici ve bilgisayar pazarlarında faaliyet gösteren Maxim Integrated Products (Maxim Entegre ürünler), dünya genelinde 70 ofisindeki 2 bin çalışanına Skype hesabı temin ederek, mevcut PBX sistemiyle uyumlu hale getirdi ve uzak mesafe aramalarında yüz binlerce dolar tasarruf sağladı.

 

 

Skype SIP’ın temel özellikleri:

1-Herhangi bir SIP özellikli PBX ya da UC sistemi üzerinden Skype kullanarak dünya çapında sabit ve mobil hatlara arama yapmak.

2-Şirketin websitesini PBX sistemine bağlayıp “Aramak için tıklayın” butonları oluşturarak veya Skype çevrimiçi numarası satın alarak, dünya çapındaki Skype kullanıcılarından şirketin SIP özelikli PBX sistemine çağrı almak.

3-Mevcut PBX veya UC sistemleri üzerinden Skype aramalarını yönetmeye, yani aramaları yönlendirmeye, konferans görüşmesi yapmaya, telefon mönüsü ve sesli mesajların kontrolünden hangi yüklemelerin yapılabileceğine kadar birçok özelliği yönetmeye imkan sağlamak.

 

 

ücretlendirme:
Skype SIP kullanan işletmelerin, mevcut numaralar üzerinden Skype araması yapmak için Skype”tan aylık kanal üyeliği satın almaları gerekiyor. Her bir kanal belirli bir zamanda yalnızca bir gelen veya giden aramaya izin veriyor. Skype üzerinden PBX ya da UC sistemine gelen aramalar ücretsiz olup, Skype SIP kullanarak sabit veya mobil hatlara yapılan aramalar Skype”ın standart arama tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here