Ana sayfa Haber Skype”ın gerçek zamanlı çeviri özelliği yeni betada: Artık sabit hatlar da aranabilecek

Skype”ın gerçek zamanlı çeviri özelliği yeni betada: Artık sabit hatlar da aranabilecek

0

Skype, 2014 yılında duyurduğu ve ilk betasını yayımladığı gerçek zamanlı çeviri özelliğini yaygınlaştırıyor. Skype Community’deki blog yazısına göre Skype’ın yeni güncellemesiyle birlikte bu özellik sadece Skype’tan Skype’a olan aramalar için geçerli değil, mobil aramalarda ve internete bağlanabilen sabit hatlarda da kullamılabilecek. özellik ilk olarak Windows Insider Program‘dakiler için duyuruldu, haliyle bu özelliği kullanabilmeniz için Microsoft’un Insider Programı’nda bulunmanız gerekiyor. Ayrıca Skype’ın Insider’lar için yayımladığı Skype Preview’ın da yüklü olması gerekiyor. (Güncel hali)

Skype daha önce nasıl çalışyor ve nasıl arama yapıyorsanız yine arama süreci aynı kaldı. Skype ile arama yaptığınızda “Translate” butonundan seçenekte bulunduktan sonra karşı tarafa bununla ilgili bildirim yayımlanıyor. Yani bunun çalışması için öncelikle karşı tarafın da kabul etmesi gerekiyor. Zira aramalar sırasında geç reaksiyon alınması gibi başlıca problemler gözlemlenmiş 

Skype Translator şu sıralar sadece İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portegizce, Arapça ve Rusça destekleyebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here