Ana sayfa Haber Sızdırılmış Sony Xperia XZ2 dizaynı çerçevesiz bir telefonu işaret ediyor

Sızdırılmış Sony Xperia XZ2 dizaynı çerçevesiz bir telefonu işaret ediyor

0

Gerçekliği şüpheli olan Xperia XZ2 görseli

Sony’nin uzun zamandır süregelen tasarım anlayışı, kullanıcılarının bir çoğu tarafından beğenilse de genel kamuoyu tarafından beğenilmiyor ve tepki çekiyordu. Firmanın her amiral gemisinin çerçevesiz olduğu zamanlarda bile çerçeveli bir model çıkarması çok sayıda potansiyel kullanıcıyı kararından döndürmüş, alternatiflerine yöneltmişti.

Firmanın Xperia XZ2 olması beklenen H8216 kod adlı modeli, alttta ve yanlarda tamamen çerçevesiz bir dizaynı gösteriyor. üst taraftaki ince çerçeve, neyseki bir iPhone X benzeri olmayarak düz çerçeve şeklinde karşımızda. Bu alanda cihazın ön kamerası, hoparlörü ve ortam ışığı sensörleri ikamet ediyor. 

Sağ tarafında yine her zamanki gibi güç tuşunu bulunduran cihaz, Sony’nin klasik konumlandırması gereği parmak izi okuyucusunu da muhtemelen içinde barındırıyor. Ses açma kapama ve özel kamera butonu da yine atlanmayan detaylardan oluyor ve güç tuşuyla aynı tarafta bulunuyor. 

Muhtemelen 18:9 en-boy oranında olacak ekranın geniş türde olacağı kesin. Hepimizin beklentisi 2018 yılında çerçevesiz bir model çıkaracak olan Sony’nin bu cihazla güzel bir çıkış yakalayabilmesi olacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here