Ana sayfa Yazılım Siz konuşun, yazılım çevirsin!

Siz konuşun, yazılım çevirsin!

0

Microsoft araştırmacıları, konuştuğunuz dildeki kelimeleri karşı tarafa başka dilde çevirerek ileten yazılım geliştirdi!
 

Karşınızda oldukça sıradışı bir yazılım var. Microsoft araştırmacıları, ortak dil arayışından bıkan dünyanın dört bir yanındaki insanlara ilaç gibi gelecek bir yazılım geliştirdi! Yazılım, siz hangi dilde konuşursanız konuşun (Tabii yazılımın desteklediği dillerden biri olması koşulu ile), sesinizi karşı tarafa karşı tarafın anlayacağı bir dilde çeviriyor! üstelik yine sizin sesinizle! Yazılım ilk aşamada geliştirilmeye devam edilecek. Sonra da özellikle yabancı dil eğitim kurumlarına özel entegre edilerek dil öğreniminde kullanılacak.
 
ceviri yazılımı
 
Microsoft”un Redmond”taki ofisinde tanıtılan yazılım, lansman esnasında canlı olarak denendi ve başarılı sonuç alındı. Microsoft AR-GE yetkilisi Frank Soong, İngilizce yaptığı konuşmayı bu yazılım sayesinde kullanıcılara İspanyolca ve İtalyanca dinlettirdi. Soong, konuşmasına birkaç senaryo uygulaması ekleyeceklerini ve özellikle kurumsal alanda bu yazılımın gelişmesine çalışacaklarını söyleyerek devam etti. Soong, yazılımın bireysel kullanıcılara da büyük faydalar sağlayacağını, yabancı ülkeleri gezen gezginlerin bu yazılım sayesinde sıkıntı yaşamayacaklarını da sözlerine ekledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here