Ana sayfa Haber Siri Kısayolları Sayesinde Google Asistan iOS’ta Daha İyi Çalışıyor

Siri Kısayolları Sayesinde Google Asistan iOS’ta Daha İyi Çalışıyor

0

Google tarafından geliştirilen ve adeta devrim niteliğinde olan asistan programı, bilindiği üzere kısa zamanda çalışıyordu. Ancak bazıları onun Siri ile tam olarak uyumlu çalışamayacağını ifade etse de, son günlerdeki gelişmeler bunun tam tersini kanıtladı.

Google ise; siri gibi tüm araçlardan faydalanarak bunları avantaj haline getirmeyi de başarıyor. Google Asistan özelliği; çeşitli cep telefonlarında da normal şartlarda kullanılabiliyor. Bunun için bazı ayarlamalar yapmanız gerekse bile, Google kendiliğinden güncelleme de gerçekleştirebiliyor.

Siri ve Google Asistan İle Neler Yapılabilir ?

Siri ve Google Asistan gibi sistemlerin yapabilecekleri ile ilgili sınır çizmek pek de mümkün değil. Ana ekrana yerleştirilecek herhangi bir asistan widget ile birlikte, bazı avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

 

 

Siri’ye “Hey Google” gibi bir ifade kaydederseniz, asistan uygulaması hemen açılabilir. Böylece hem sorunuzu hem de komutlarınızı dinlemeye başlar.

Akıllı ev sistemleri için de Siri kullanmak son derece mümkün. Örneğin “Good night Google” dediğinizde Siri bunu algılayabilir. Böylece tüm ışıklarınızı kapatıp, kapıyı kilitlemek gibi bir sistemi de çalıştırır. Ancak tüm bu sistemlerin işlevsel hale gelebilmesi ise, ne yazık ki biraz zamana ihtiyaç duyulan konulardan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here