Siri aracılığı ile artık TL gönderebilirsiniz!

Apple’ın bu denli yerelleştirme içeren çalışmaları ülkemize anında getirmesi oldukça hoş bir durum.

Siri ile birlikte Apple cihazlarda kullanıcılara yapay zeka hizmeti sunan Apple, yeni bir girişime daha imzasını atıyor. Her bir güncellemede Siri’nin özelliklerine yenilerini ekleyen geliştirici ekip, bu sefer  sevilen yapay zeka asistana kontör gönderme özelliği ekleyecek. Geride bıraktığımız günlerde Türk Telekom’un altyapısını kullanarak gelen bu özellik kullanıcıları bir hayli sevindirdi. Siri üzerinden Liragöndermek için Apple kullanıcıları, Hey Siri komutundan sonra Lira göndermek istedikleri kişinin ismini ve göndermek istedikleri miktarı Siri'ye sesli olarak söylüyor. Daha sonrasında Siri ise kullanıcıdan aldığı komut ile ilgili kullanıcıya Lira transferini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Siri ile artık TL gönderebilirsiniz

Ancak bu özelliğin aktif bir şekilde kullanabilmek için kullanıcıların Apple cihazları üzerinden Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını telefonlarına indirmeleri gerekiyor. Uygulamayı indirdikten gerekli ayarlamaları yaparak Siri’nin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

Apple’ın bu denli yerelleştirme içeren çalışmaları ülkemize anında getirmesi oldukça hoş bir durum. Aynı tepkiyi Google tarafından bekleyen kullanıcılar için bu tür özelliklerin Android tarafına ne zaman geleceği belli değil. Özellikle Haritalar uygulamasında yerelleştirme çalışmaları yapan Google, umarız daha çok güncelleme ile ülkemizin kullanıcılarını memnun edebilir.

Etiketler: siri iphone-8 iphone-x turk-telekom siri-tl-gonderme
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam