Ana sayfa Haber Sinemada yapımcı kimdir?

Sinemada yapımcı kimdir?

0

Zeyno Film Kurucusu Zeynep özbatur SAE Kurucu Temsilcisi Hakan Kurşun ile günümüzde sinema endüstrisinde bir yapımcının görevlerini konuşacak
 

SAE İstanbul sinema söyleşileri Türk sinemasının en önemli temsilcilerinden Zeynep özbatur ile başlıyor. Uluslararası arenada Türk sinemasını başarıyla temsil eden üç Maymun, İklimler, Bir Zamanlar Anadolu”da filmlerinin yapımcısı Zeynep özbatur, SAE sinema söyleşilerinin ilkine konuk oluyor.

Söyleşide, dünyadaki en önemli ve gelişmekte olan mesleklerden biri olan yapımcılık mesleği üzerine doğru ve yanlış bilinenler, dünyada ve Türkiye”de yapımcılığın durumu, yapımcı ile yatırımcının biribirinden farkları konuları üzerinde durulacak.
 

  Zeynep özbatur


Yer/ Saat / Tarih: 9 Eylül Cuma günü saat 19:00″da SAE İstanbul”da gerçekleştirilecek söyleşiye katılım ücretsiz olacaktır.

Kayıt Sistemi: Sınırlı sayıda kontenjanı olan söyleşiye katılmak isteyenler isim-soyisim, telefon-adres ve doğum tarihini içeren bir maili b.vural@sae.edu adresine mail göndererek veya 0212-292 37 38 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler.

Zeynep özbatur Atakan Kimdir?

 

 

ZEYNEP öZBATUR ATAKAN:

1966 yılında İstanbul”da doğdu. Marmara üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv bölümünü bitirdi. 1986-1999 yılları arasında reklam sektöründe çalıştı.

1999 yılından itibaren sinema sektöründe “uluslararası” projeler üretmeye başladı.

2010 yılında Avrupa Film Akademisi “Eurimages yılın yapımcısı” ödülünü kazandı.

Halen, sinema filmi yapımcılığı yapmaktadır ve stüdyosunda “yapımcılık atölyeleri” düzenlemektedir. Sinema Yapımcıları Meslek Birliği SE-YAP”ın yönetim kurulu başkanıdır.

Filmleri:
1999 LOLA+BILIDIKID Yön : Kutluğ Ataman
2002 HIçBIRYERDE Yön: Tayfun Pirselimaoğlu
2006 İKLIMLER Yön: Nuri Bilge Ceylan
2008 üç MAYMUN Yön: Nuri Bilge Ceylan
2011 BIR ZAMANLAR ANADOLU”DA Yön: Nuri Bilge Ceylan

ayrıntılı bilgi için: http://istanbul.sae.edu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here