Ana sayfa Mobil Şimdi de Apple TV

Şimdi de Apple TV

0

Aplle’ın tekele giden yolda son adımı: Aplle TV

Apple”ın internet üzerinden izlenecek bir tv”ye dair abone bulma planları ABD”nin en önde gelen TV kanallarından biri olan CBS ve çocuklara yönelik yayınlarıyla tanınan Walt Disney”i de harekete geçirdi. Bu iki kuruluşun Apple ile çoktan masaya oturduğu iddilar arasında.

Gerçekte her üç kuruluştan da yorum gelmiş değil. Ancak Apple”ın böyle bir adım atması halinde, online TV konusunda gerçek başarıyı yakalayacağı biliniyor.Wall Street Journal”de yer alan habere göre; Apple bir abonelik hizmetini hayata geçirmeye çalışıyor. Böylece aylık abonelik bedeli karşılığında, herkesin internet üzerinden tv izlemesine imkan tanımayı düşünüyor. Gazetenin iddiasına göre, bu adım televizyonculuk işini ve mesleğe bakışı tamamen değiştirecek bir adım olabilir.

Apple ise hazırlıklarına devam ediyor. 2010″da lisans anlaşmalarını tamamlayarak işin abone aşamasına geçmeyi planlıyor. Elbette burada Apple”ın video stratejisi de önemli ki; Apple”ın bütün bunları aslında indirilebilir müzik, video ve oyunlar sattığı iTunes”u desteklemek için yaptığını söyleyenler de azımsanacak sayda değil.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here