Ana sayfa Haber Sıkı Tutunun: Jetpack Yarışları Başlıyor

Sıkı Tutunun: Jetpack Yarışları Başlıyor

0

Hepimiz için jatpack ile yapılan uçuşlar ve turnuvalar adeta birer hayal ürünüdür. Koltuklarınıza sıkıca tutunun ve bu ütopyanın tadını çıkarın. Jetpack’lerin bilim kurgularının ötesine  adım atıp, gerçek hayata geçmesini on yıllar boyunca bekleyen jatpack aviation , jetpack yarışlarının heyecan verici dünyasına girmeye hazır.

Bunu yapabileceğini kanıtlamak için geçtiğimiz günlerde, iki jetpack pilotunun birbirine yakın sürüş deneyimi yaşadığı bir çift deneme uçuşu gerçekleştirdi.

Jetpack Yarışlarıyla İlgili Detaylar Heyecan Uyandırıyor

Jetpack Aviation CEO’su David Mayman; “İki jetpack’in türbülansa veya birbirlerinin motor giriş havasına müdahale etmeden ne kadar yakın uçabileceklerini test ettik” dedi. “İkiz motorlu JB10 jetpack’lerimizle testler Güney Kaliforniya’da bir göl üzerinde yapıldı.

Göller boyunca aşağı ve yukarı doğru birçok koşu yaptık, pilotlar her koşuda birbirlerine yaklaşıyorlardı ve aynı seviyedeyken birbirlerinin inişleri arasında uçabileceklerini gördük. Pilotlar el ele tutuşarak birbirlerinin yanına da gidebiliyorlardı.”

Testler sorunsuz geçti ve Jetpack Aviation şimdi, potansiyel takımları ve etkinlik destekleyicilerini jetpack yarışlarına katılmaya ve ilgi göstermeye davet ediyor.

Bunu yapmak için, ekiplerin birden fazla jet paketi satın almak veya kiralamak için finansman veya sponsorluk sağlamaları gerekirken, JPA gerekli eğitim ve bakımı sağlayacaktır. Mayman, “diğer üreticilere kesinlikle katılmaya açık olduğunu” söyledi. Tabiki uçaklarının güvende olduğunu gösterebildikleri sürece.

Jatpack yarışlarının ismi bile müthiş bir heyecan yaratmaya yetiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here