Ana sayfa Haber Sıkı tutunun: FaceID”li iPad geliyor, hem de çentiksiz!

Sıkı tutunun: FaceID”li iPad geliyor, hem de çentiksiz!

0

Tahmini iPad Pro 2018 modeli tasarım görseli

Apple’ın bu yıl tanıttığı ve geçen hafta satışa çıkan akıllı telefonu iPhone X, bir çok kullanıcı tarafından “hem sevilen hem dövülen” bir dizayna sahip. Apple’ın 10. yıl özel akıllı telefonu iPhone X, ön tarafında konumlandırılmış Truedepth kamera kurulumu için ekranında “çentik” dediğimiz bir bölgeye sahip. Bu bölge, bir çok kişi tarafından kabul edilemez derecede rahatsız edici bulunurken bir çok kullanıcı için ise hiç bir şeyi değiştirmiyor ve yeni telefonlarının tadını çıkarıyorlar. 

İlk TouchID’li iPhone modeli çıktığında, kendisi iPhone 5S olur, ertesi yıl çıkan iPad modeli de TouchID’ye sahip olmuştu. Bu sene de aynı durumun olması bekleniyor. Yani iPhone X’in kaldırılan TouchID’sinin yerine geçen FaceID, 2018 jenerasyonu iPad’lerde de karşımıza çıkacak. Bunun dışında yeni iPad modellerinde göreceğimiz bir diğer yenilik ise çerçevelerin azaltılması olacak. Akıllı telefonlarda taşınabilirlik anlamında çok büyük bir fark yaratmayan bu durum laptoplarda ve tabletlerde korkunç boyutlarda farklılık meydana getiriyor ve cihazın genel boyutunu ciddi ölçüde azaltıyor. 

Gelecek yıl tanıtılacak olan güncellenmiş iPad modellerinde muhtemelen iPhone X’te olduğu gibi bir OLED ekran yer almayacak. Bu sebeple kenarların tamamen yok edilmesi, yani tam çerçevesiz bir iPad görmemiz mümkün olmayacak. Bununla birlikte, bu durum FaceID’de kullanılan Truedepth kamera sistemini yerleştirmek için bir çentiğe de ihtiyaç kalmayacak olması da ortaya çıkıyor. Yani, yeni nesil iPad’ler hem küçük çerçevelere sahip olacak, hem de herhangi bir çentik olmadan FaceID teknolojisine sahip olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here