Ana sayfa Donanım Sigma’dan yeni tele makro objektif

Sigma’dan yeni tele makro objektif

0

Sigma, 1:1 reprodüksiyon oranına sahip f/2.8 diyafram açıklığındaki ilk 180mm makro objektif olan APO Macro 180mm f/2.8 EX DG OS HSM”yi ABD”de düzenlenen CES 2012 Fuarı”nda dünya basınına tanıttı. Sigma ayrıca aynasız sistemler için 19mm F2.8 ve 30mm F2.8 Digital Neo objektiflerini de tanıttı

Sigma tarafından yapılan açıklamada yeni objektifin, Sigma”nın piyasada hali hazırda bulunan f/3.5 makro lensten daha başarılı bir ürün olduğu ve özel bir teknoloji birleşimi olarak nitelendirilebileceği belirtildi. Yeni APO Macro 180mm f/2.8 EX DG OS HSM”de Sigma”nın kendi optik sabitleyici teknolojisi kullanıldı. Ayrıca eski makro modellerine göre çok daha hızlı çekim yapılabilmesine olanak tanıyan geniş f/2.8 diyafram, yeni Sigma makro objektifin en dikkat çekici özelliği olarak görünüyor. 3 adet düşük dağılım sağlayan cam eleman ile renk sapmalarını önemli düzeyde azaltan makro optik sistemi, yakın mesafe çekimlerinde rastlanan odak sapmalarını da en aza indiriyor. Cam elemanların kaplamasında yer alan süper çok katmanlı kaplama ile maksimum diyafram değerlerinde çekim gerçekleştirirken iç yansıma etkisi azaltılırken keskin ve yüksek kontrastlı görüntüler sağlanıyor. Sigma”nın Hyper Sonic Motor”u sayesinde yüksek hızlı otomatik netleme sağlanırken istenildiğinde her zaman manuel olarak müdahale olanağı bulunuyor. Odak düzlemi dışında etkileyici bulanıklık efektlerine olanak tanıyan Sigma APO Macro 180mm f/2.8 EX DG OS HSM, örneğin kelebek çekimleri gibi hassas konular için son derece ideal bir ürün.
 
öte yandan Sigma, aynasız sistemler için 19mm F2.8 EX DN ve 30mm F2.8 EX DN (Digital Neo) objektiflerini de tanıttı. Micro Four Thirds ve Sony NEX sistemleri ile uyumlu olan kompakt boyutlardaki asal objektifler Micro Four Thirds sisteminde sırasıyla 38 ve 60 mm”ye karşılık gelirken, Sony E-bayonetiyle alındığında ise sırasıyla 28,5 ve 45 mm eşdeğerindeler. Söz konusu objektifler, Sigma”nın söz konusu format için ürettiği ilk objektifler olma özelliğini taşıyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here