Ana sayfa Donanım Sigma”dan yeni atılım

Sigma”dan yeni atılım

0

2010 Türkiye”de Japonya Yılına sayılı günler kala Foto Pro Ltd. Şti. Japonya Türkiye ekonomik ilişkililerine yeni bir başlangıçla katkıda bulundu.
 

Ekim ayı içinde Sigma Corporation – Japonya münhasır distribütörlük anlaşması için Japonya”ya giden Fotopro Ltd. yetkilileri Recep Dönmez ve M. Sena Ok, Tokyo”da distribütörlük anlaşmasının imzalanmasını takiben, Japonya”nın Aizuwakamatsu şehrinde bulunan Sigma fabrikasını ziyaret etti.

Tüm dünya ülkelerini etkileyen olumsuz ekonomik şartlara rağmen 2008 yılında yaklaşık 500 milyon dolar ek yatırımla teknolojisini yenileyen ve kapasitesini geliştiren Sigma Corporation 1,800 çalışanı ile yıllık 1 milyon 500bin lens üretim kapasitesine sahip. üretimini sadece Japonya”da yapan Sigma ürünlerinde kullandığı en küçük vidasına kadar her şeyi kendi fabrikasında üretiyor. Mevcut fabrikanın yanında inşa edilmekte olan yeni üretim birimleri ile kapasitenin yakın bir gelecekte ikiye katlanacağı ifade ediliyor.

 

 

 
Her iki şirketin yetkilileri yeni başlayan ilişkilerinden çok umutlu olduklarını ifade ederken, fotoğraf sektörünün ilerlemesinde Sigma”nın Türkiye”de her zaman olduğu gibi gelecekte de söz sahibi olacağı her iki şirketinde ileri gelenleri tarafından dile getirildi.
Sigma Corporation 50 yıla yakın tarihi ile fotografik alanda bugün kullanılmakta olan birçok buluşa önderlik etmiş, tele-converter ve zoom lenslerin fotoğraf alanında kullanılması, Sigma”nın kurucusu olan Michihiro Yamaki tarafından bizzat geliştirilip, fotoğraf dünyasına tanıtılmıştır. SLR fotoğraf makinelerinde kullanılan objektifler konusunda önemli bir yere sahip olan firma dünya çapında %15-20 aralığında pazar payına sahiptir.

Sigma”nın fotoğraf piyasasında en önemli hamlesi geleceğin fotoğraf teknolojisi olarak kabul edilen ünlü Foveon şirketini Kasim 2008 tarihinde satın alarak, DP2, DP1, SD14 gibi fotoğraf makinelerinde kullanılan doğrudan görüntü algılayıcısı teknolojisinin, patentini de alarak, bu teknolojiyi daha da geliştireceğinin sinyalini vermesidir.

Sigma Corporation ile Münhasır Distribütörlük anlaşmasına imza atan Foto Pro kurucularından Recep Dönmez Türkiye”de ve dünyada özellikle fotoğrafçılar arasında tanınmış bir isim. Uzun yıllardır sualtı görüntüleme sistemleri konusunda uzmanlaşmış ve aynı zamanda fotoğraf hocası unvanı taşıyan Recep Dönmez”in uluslararası fotoğraf yarışmalarda kazanılmış çok sayıda ödülü basılmış eserleri ve kişisel sergileri bulunmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here