Ana sayfa Donanım SIGMA’dan 5 yeni objektif

SIGMA’dan 5 yeni objektif

0

Sigma, 5 yeni objektifle 2010″a hızlı girdi. 2″si tamamen yeni, 3″ü ise geliştirilmiş modellerden oluşan yeni objektifler ile Sigma”nın ürün gamı iyice genişledi. Yeni ürünlerin tümü sessiz ve hızlı netlik yapabilen hipersonik motorlarla donatılmış.

8-16mm F4.5-5.6 DC HSM: Sigma”nın ünlü 12-24 mm”sinin küçük sensörlü makineler için uyarlanmış bu yeni hali, dünyanın en geniş açılı balıkgözü olmayan objektifi anlamına geliyor. 121 derecelik görüş açısıyla abartılı bir perspektif sunan objektif, 24 cm”lik minimum netleme mesafesine sahip ve otomatik netlemeye dilendiği anda elle müdahale edilebiliyor.

17-50mm F2.8 EX DC OS HSM:
Küçük sensörlü makinelerle uyumlu olan ikinci ürün olan 17-50 mm, Sigma”nın çok da eski olmayan 18-50 mm”nin yeniden yorumlanmış hali. Optik, titreşim önleme sistemine, çok düşük kırınımlı elemanlara ve renk saçılmalarını engelleyen asferik elemanlara sahip. 77 mm”lik çapa sahip olan filtre ağzı netleme sırasında hareket etmiyor.

 

 

85mm F1.4 EX DG HSM: İdeal bir portre objektifi olarak dikkat çeken 85 mm, arka planı etkileyici bir şekilde netsizleştirmeye yarayan 9 yapraklı dairesel bir diyaframa sahip. Minimum netleme mesafesi 85 cm olan objektifin otomatik netleme işlevine dilendiği anda elle müdahale edilebiliyor.

APO 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM: Piyasada 2 versiyonu bulunan 70-200 mm”nin bu yeni versiyonu, tıpkı Canon ve Nikon versiyonlarında olduğu gibi, titreşim önleme sistemi ile otomatik netlemeye dilendiği anda elle müdahale özelliğine sahip. Tamamen yenilen tasarımda düşük kırınımlı elemanlar, renk saçılmalarını engelleyen asferik ve apokromatik elemanlar ile arka planı etkileyici bir şekilde netsizleştirmeye yarayan 9 yapraklı dairesel diyafram bulunuyor.

APO 50-500mm F4.5-6.3 DG OS HSM: Optik kalitesi ve kullanışlılığı ile amatör fotoğrafçılar arasında bir efsane haline gelmiş olan 50-500 mm, titreşim önleme özelliğine ve hızlı bir otomatik netleme sistemine kavuşmuş. 95 mm”ye ulaşan filtre çapı ve 2 kg”a ulaşan ağırlığı biraz düşündürücü olsa da, çok düşük kırınımlı elemanlar sayesinde keskinliğin daha da artması iyi bir haber.

Objektiflerin tümü Canon, Nikon, Pentax, Sigma ve Sony bayonetleriyle üretiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here