Ana sayfa Donanım Shure SRH1440

Shure SRH1440

0

Shure kalitesinin bariz bir şekilde hissedildiği SRH1440, üreticinin sitesinde mastering ve kritik müzik dinleme için tasarlandığı bilgisiyleyer alıyor.
 

Performansıyla da bu bilginin hakkını veren SRH1440″ı kutusundan çıkardığınızda ilk göze çarpan detayı arkası açık olan ızgaralı yapısı.
 

 
Testlerimize başlamadan önce kulaklıktan tam performans almak için 600 saat çalıştırarak yaktık. Her ne kadar mastering için üretildiği bilgisi verilse de bence ev tipi kullanımlarda da etkin bir konumda. Yüksek manyetikli neodymium mıknatıslar kullanılarak üretilen kulaklık 101 dB/mW (1 kHz) hassasiyete ve 1000 mW giriş gücüne sahip, 37 Ohm empedansla çalışan kulaklık her hangi bir preamp”e ihtiyaç duymadan yüksek seviyelerde de başarısını kanıtlıyor. Kullanmaya başladığınızda içerisindeki kadife pedlerinin kulağınızı sarması ve deriden imal edilmiş kafa bandıyla uzun süreli kullanımlarda bir kulaklıktan beklenmeyecek ölçüdede rahatsızlık hissini minimum seviyelerde tutmayı başarıyor.

 

Bir çok ortamda, bir çok müzik tarzıyla test etme şansını yakaladığım SRH1440, kalabalık ve gürültülü ambiyanslarda da kükreyen bir canavar. Her müzik tarzının kendi standartlarında olan tınılarını itina ile kulaklarınıza sunuyor. örneğin; sub”ların baskın olduğu tech-house tarzı bir parçada mixlerdeki ufak bir yanlış hareketi, algılayabileceğiniz ölçüde dizayn edilmiş hassas ve bir o kadar da kontrollü sürücülerinin olması ekstra avantaj sağlıyor. öte yandan aynı şekilde tiz ve mid bölgelerdeki yumuşaklık ve 15 Hz-27 kHz frekans aralığı ile beraber geniş stereo imajıyla da eşsiz bir deneyim sağlıyor. Dinlenilecek referans parçaların, kendi aralarındaki sound ve kalite farkı anlaşılır ölçüde öne çıkıyor; bu da size projelerinizde daha objektif ve daha kararlı hareket etme şansını sunuyor.
 

 
2 metre uzunluğunda sökülebilir kablosu ve altın kaplamalı, MMCX tipi çift konektörlü bağlantısı ve 6,3 mm”lik vidalı adaptörüyle beraber değiştirilebilir bir çift yedek kulak yastığı mevcut. Nefandistribitörlüğünde satın alabileceğiniz bu ürün fiyat-performans değerlendirmesinde de rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. “Yaptığım ve ya dinlediğim müziği hem ayrıntılı hem de güçlü bir şekilde duymak istiyorum” diyorsanız kulaklarınıza bu güzelliği yapın. Cihazın fiyatı yaklaşık 1100 TL + KDV şeklinde belirlenmiş.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here