Ana sayfa Donanım Sherlock Holmes “iz” Peşinde

Sherlock Holmes “iz” Peşinde

0

Sherlock Holmes HTC One Max“in peşine düştü. One Max“de yer alan parmak izi güvenliğinin üstesinden gelemeyen ünlü dedektif bugünlerde çaresiz. One Max parmak izi okuma özelliği sayesinde siz telefonunuzun kilidini sadece tek bir parmak dokunuşu ile açarken başkaları için bu iş imkansız hale geliyor. Parmak izi okuma özelliği sayesinde özel dosyalarınız ve fotoğraflarınız en güvenli şekilde korunuyor. HTC One Max sadece boyut olarak büyümekle kalmıyor. HTC One ailesinin en yeni üyesi One Max modeli ile akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını tek bir noktada buluşturuyor. HTC One Max neden mi çok tercih ediliyor? HTC One Max UltraPixel Kamera özelliği ile en önemli anlarınızı ultra netlik ile ölümsüzleştiriyor.

 

Sharlock Holmes “iz” Peşinde

 

HTC One Max özellikleri

HTC One Max modelinde 5.9 inçlik Full HD çözünürlük sunan bir ekran yer alıyor. 1.7 GHz hızında çalışan Snapdragon 600 işlemcisi ve Adreno 320 grafik birimi 2GB RAM modülü ile destekleniyor. 16GB depolama kapasitesi microSD kartlarla 64GB’a kadar artırılabilirken, 50GB Google Drive bulut depolama alanı da kullanıcıların hizmetine ücretsiz olarak sunuluyor. Arka tarafta Ultra Pixel, ön tarafta 2.1MP çözünürlükte kameraya yer veren HTC One Max”ın en büyük özelliklerinden birisi de arka tarafında yer alan parmak izi okuyucu birimi. Parmak izi okuyucu kullanıcıların ekranı kilitlemesini veya kilidi açmasını sağlamanın yanı sıra; en sevdiğiniz uygulamalardan üçü için ayrı parmaklar tanımlamanıza da imkan vererek bunların hızlıca açılmasını sağlıyor. Cihazda yer alan Sense 5.5 arayüzü isteğe bağlı uyarlanabilir konu kategorileri ile Instagram ve Google+ gibi içerik sağlayıcılara yeni entegrasyon sayesinde daha sosyal, kişisel bir HTC BlinkFeed de sunuyor. Yeni BlinkFeed ile, 120’ye kadar makale indirilebilmesi ve bu makalelerin çevrimdışı olarak okunabilmesi mümkün.

 

Sidney Paget Kimdir?

Sidney Edward Paget ( 4 Ekim 1860 – 28 Ocak 1908 ) Arthur Conan Doyle‘un Sherlock Holmes öyküleri eşliğinde yaptığı resimleriyle ünlü Viktorya döneminin ünlü İngiliz illüstratörü. ünlü Holmes karakterinin yaratıcısı Sidney Paget”in zamanında Stand Magazine için ünlü Holmes karakterinin ilk defa yayınlanan resimlerini hazırlamış kişidir. Dünya”da dedektif imajının tanınmasına sebep veren önemli şahsiyettir.

 

Sharlock Holmes “iz” Peşinde

 

 

Sharlock Holmes Kimdir?

Arthur Conan Doyle‘un yarattığı Britanyalı hayalî dedektif 6 Ocak 1854’de Londra‘da doğmuştur. İlk hikayesi olan Kızıl Dosya 1887 yılında gazetede basılmaya başlanmıştır. Sherlock Holmes, dedektif kahramanlar içerisinde belki de en meşhur olanıdır. Olayları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Sorduğu soruların cevaplarının birbiriyle tutarlı bir bütün oluşturmasına dikkat eder. Yani yöntemindeki fark, ipuçlarını bir araya getirip bir çözüm bulmak yerine, elindeki ipuçlarından anlamlı bir bütüne ulaşmaya çalışmaktır; bunun yanı sıra kendi kendine yaptığı laboratuvar araştırmaları sonucunda elde ettiği bilgileri tekil olaylara uygular ve sigara izmaritlerinden, el yazılarından, ayak izlerinden ve her türlü bilgi kırıntısından sonuca ulaşır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here