Ana sayfa Haber Shazam! filminin tarihi açıklandı!

Shazam! filminin tarihi açıklandı!

0

DC hayranlar önümüzdeki ay vizyona girecek olan Justice League için merakla bekliyor. Ancak, yolda daha bir sürü DC Comics filmi var. Bu filmlerden biri olan Shazam!’ın vizyon tarihi ise filmin yönetmeniDavid F. Sandberg tarafından açıklandı. Reddit üzerinden soru cevap etkinliği yapan Sandberg, filmin Nisan 2019’da vizyona gireceğini belirtti.

Ağustos ayında vizyona giren Annabell: Creation filmi hakkında yapılan soru cevap sırasında bir DC hayranının sorduğu soru üzerine bu tarihi veren Sandberg,” Daha erken gelmesini isterdim. Ancak, filmin CGI ve VFX çalışmalarını yapmak çok uzun sürüyor.” açıklamasını yaptı.

Shazam kimdir?

Shazam, Fawcott Comics tarafından 1939 yılında Bill Parker tarafından  ilk olarak Captain Thunder adıyla tanıtılan bir karakterdir. Başta 6 farklı güce sahip olan 6 kahraman olarak düşünülse de daha sonra vazgeçilmiş. Daha sonra, Fawcett Comics çizerlerinden birisi Captain Marvelous ismini öneriyor ve daha sonra bu isim kısaltarak Captain Marvel ismiyle yoluna devam ediyor.

Karakterin başlangıç hikayesi ise şöyledir: Billy Batson’ın ailesi Black Adam tarafından öldürülür. Aradan zaman geçer ve Batson bir şekilde hayatına devam eder. Shazam isimli bir büyücü tarafından kaçırılan Batson, bu büyücünün güçlerini kendisine vermesi sonucu Captain Marvel haline gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here