Ana sayfa Donanım Sharp yeniden telefon piyasasında

Sharp yeniden telefon piyasasında

0

Dünya çapında piyasaya sürdüğü televizyonlarla adı geçen Sharp, artık akıllı telefon piyasasına, Japonya’da ürettiği Aquos Crystal isimli cihazı ile giriş yapmaya hazırlanıyor.  Sharp‘ın akıllı telefonu Aquos, perşembe günü Japınya’da ve ABD’de satışa sürülecek. ABD’de Softbank’in satın aldığı Sprint aracılığı ile piyasaya sürülmesi ile birlikte, Japonya’da bütün tekno marketlerden cihaz satışı yapılacak. Henüz cihazın avrupa’ya ne zaman açılacağı bilinmiyor.

İnceliği ile dikkat çeken Sharp Aquos Crystal, 5″ büyüklüğünde, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve dört çekirdekli 1.2GHz Qualcomm Snapdragon işlemciden gücünü alıyor. Diğer özellikleri de, 8MP arka kamera ve 1.2 MP’lik ön kamera bulundurmasının yanısıra, cihazın 1.5 GB’lık RAM ve 8GB’lık sabit disk kapasitesi bulunuyor. 

 

 

Sharp‘ın akıllı telefonu Aquos siyah ve metalik beyazdan oluşan iki renk seçeneği ile; 199 dolara ABD’de alıcı bulacak. Cihazda, altyapı özelliklerine kıyasla daha önemli bir özellik dikkat çekiyor; Sharp, akıllı telefonunun ses özelliklerini “Harman” şirketine bıraktı. Ses geliştiricisi ve ses stüdyoları hizmetleri veren Harman ile birlikte cihazda eşsiz bir ses kalitesi bulunduğu söyleniyor.

Sharp, özelliklerini saydığımız Aquos‘a, bir de Aquos Crystal X opsiyonunu da piyasaya sunacak. Cihazın özellikleri ise, 5.5″ ekran büyüklüğü, 2.3 GHz Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM ve 32 GB sabit disk kapasitesi ile piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here