Ana sayfa Makale Sharlock Holmes “iz” Peşinde

Sharlock Holmes “iz” Peşinde

0

HTC One Max“ın kısa sürede dünyada göz kamaştırıcı satış rakamlarına ulaşması, efsanevi İngiliz dedektif Sharlock Holmes“un HTC One Max“in peşine düşmesine neden oldu?

öncelikle, iz sürme konusunda dünyanın gelmiş geçmiş en iyisi kabul edilen Holmes”u, HTC One Max“ın “parmak izi güvenliği” özelliği çok şaşırttı. One Max parmak izi okuma özelliği sayesinde telefonunun kilidi sadece sahibinin tek bir parmak dokunuşu ile açılıyor, başkaları için bu iş imkansız hale geliyor. Parmak izi okuma özelliği sayesinde One Max“da yer alan özel dosyalar ve fotoğraflar en güvenli şekilde korunuyor. Parmak izi okuyucu ekran kilitlemesi veya kilidi açmayı sağlamanın yanı sıra; kullanıcısının en çok kullandığı uygulamalardan üçü için ayrı parmaklar tanımlamasına da imkan vererek bunların hızlıca açılmasını sağlıyor.

Sharlock Holmes, detaya çok önem verir. Mükemmeli sıradanlıkdan ayıran küçük görünen detaylardır. Tıpkı HTC One Max“ın “UltraPiksel” özelliği gibi. HTC One Max UltraPixel Kamera özelliği ile çekilen fotoğraflardaki ultra netlik fotoğraftaki detayların öne çıkıp mükemmel sonuçlar almanıza sebep oluyor. Arka tarafta Ultra Pixel, ön tarafta 2.1MP çözünürlükte kamera yer alıyor.

 

Holmes, sonuca varmasına yardımcı olacak her bir veriyi en küçük ayrıntısına kadar inceler. HTC One Max“ı özel kılan diğer özellikleri neler? HTC One ailesinin en yeni üyesi One Max modeli ile akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını tek bir noktada buluşturuyor. One Max“da 5.9 inçlik Full HD çözünürlük sunan bir ekran yer alıyor. 1.7 GHz hızında çalışan Snapdragon 600 işlemcisi ve Adreno 320 grafik birimi 2GB RAM modülü ile destekleniyor. 16GB depolama kapasitesi microSD kartlarla 64GB’a kadar artırılabilirken, 50GB Google Drive bulut depolama alanı da kullanıcıların hizmetine ücretsiz olarak sunuluyor.

Cihazda yer alan Sense 5.5 arayüzü isteğe bağlı uyarlanabilir konu kategorileri ile Instagram ve Google+ gibi içerik sağlayıcılara yeni entegrasyon sayesinde daha sosyal, kişisel bir HTC BlinkFeed de sunuyor. Yeni BlinkFeed ile, 120’ye kadar makale indirilebilmesi ve bu makalelerin çevrimdışı olarak okunabilmesi mümkün.

 

Sidney Paget Kimdir? (1860-1908)
Sidney Edward Paget, Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes öyküleri eşliğinde yaptığı resimleriyle ünlü Viktorya döneminin ünlü İngiliz illüstratörü. ünlü Holmes karakterinin yaratıcısı Sidney Paget”in zamanında Stand Magazine için ünlü Holmes karakterinin ilk defa yayınlanan resimlerini hazırlamış kişidir. Dünya”da dedektif imajının tanınmasına sebep veren önemli şahsiyettir.

 

Sharlock Holmes Kimdir?
Arthur Conan Doyle’un yarattığı Britanyalı hayalî dedektif 6 Ocak 1854’de Londra’da doğmuştur. İlk hikayesi olan Kızıl Dosya 1887 yılında gazetede basıldı. Sherlock Holmes, dedektif kahramanlar içerisinde belki de en meşhur olanıdır. Olayları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Sorduğu soruların cevaplarının birbiriyle tutarlı bir bütün oluşturmasına dikkat eder. Yani yöntemindeki fark, ipuçlarını bir araya getirip bir çözüm bulmak yerine, elindeki ipuçlarından anlamlı bir bütüne ulaşmaya çalışır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here