Ana sayfa İnternet SGK dünya birincisi oldu!

SGK dünya birincisi oldu!

0

Sosyal Güvenlik Kurumu”nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunduğu ALO 170 platformu, dünya çapında birincilik ödülüne layık görüldü!
 

SGK”nın imza attığı projelerin arasında bir tanesi var ki, dünya çapında bir üne sahip. Bu projenin ismi ALO 170. Bu projeyi dünya çapında üne kavuşturan kriter ise dünya birincisi seçilmesi. Contact Center World tarafından En İyi Dış Kaynaklı İş Ortaklığı kategorisinde en yakın rakibi AMERICAS bölge birincisi ABD”li şirketi kendi evinde geçerek birinci seçilen ALO 170, Londra”da Yapılan yarışmada da güçlü rakiplerini geride bırakarak EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölge birincisi olmuştu.
 
Vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla geliştirilen ALO 170, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sosyal güvenlik durumlarını sorgulayabileceği bir çağrı merkezi hizmeti. Vatandaşlar bu numaradan, “Ne zaman emekli olacağım?” gibi kendi çalışma hayatları ile ilgili her türlü bilgiyi öğrenebiliyorlar. ALO 170″e başvuran vatandaşların %88″i sorunlarına ilk aşamada çözüm bulabiliyor. %12″lik kısım ise ilk aşamada olmasa da, ikinci aşamada çözüm buluyorlar. Yani ALO 170 tarafından sorunlarının çözümü olan mercilere aktarılıyorlar. Bu yüksek başarı oranı, ALO 170″in en güçlü taraflarından birisi.
 
ALO 170

Kayıt dışı istihdama karşı oldukça etkili bir çözüm olan ALO 170, sadece yüksek başarı oranı sayesinde dünya birincisi olmadı. ALO 170″i bu ünvana kavuşturan kriterlerden bir diğeri de projenin aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olması. Proje için Şanlıurfa”da 200 personel görev alıyor. Bu personeller 13 bin saat eğitim ile ALO 170 projesinin başına geçmiş durumda. Ayrıca bu personellerin %62″si kadın personel. Bu açıdan ALO 170″in kadın istihdamına yaptığı katkı yadsınamaz.
 

ALO 170″te 300″den fazla ana ve yardımcı E-Devlet uygulaması bulunuyor. Bu sayede vatandaşlar E-Devlet uygulamalarını da daha verimli olarak kullanabiliyor. Ayrıca böylece vatandaşlar 300″e yakın farklı konulardaki sorununa ALO 170 üzerinden cevap bulabiliyor.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu”nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunduğu ALO 170 platformu, dünya çapında birincilik ödülüne layık görüldü!
 

ALO 170 ile ilgili olarak Adem Onar şu sözleri kullandı: “Açık söylemek gerekirse oturmaya bile fırsat bulamıyoruz. Sürekli çalışan ve her an yeni bir şeyler üreten bir ekibiz. ALO 170 tek dünya birinciliğimiz olmayacak. Elbette bu başarıların devamının gelmesini sağlayacağız. Yeni e-devlet web servisleri sürekli olarak devreye girmeye devam edecek. Alo 170 projesinde doğuda yaşayan bayan personel çalışıyor. Doğu bölgesi bizim için çok önemli. Orada yaşayan bayanların çalışma hayatına atılmasını sağlamak en önemli konu başlıklarımızdan birisi”.
ALO 170
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here