Ana sayfa İnternet SGK CeBIT’te şov yaptı!

SGK CeBIT’te şov yaptı!

0

Resmi kurumların bilişim alanına yaptığı yatırımlar sayesinde hizmet kalitesi artıyor. Son örnek ise SGK. Bakın SGK CeBIT”te nasıl şov yaptı…
 

Etna Yayıncılık olarak CeBIT”te Sosyal Güvenlik Kurumu”nu ziyaret ettik ve Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. SGK, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir inovasyon disiplini ile son dönem çalışmalarını dünya çapında başarılı projeler haline getirmeyi başardı ve örnek gösterilen bir kurum haline geldi. Sohbetimiz, SGK”nın bilişim alanına yaptığı yatırımlar ve geri dönüşleri odağında devam etti. Bu keyifli sohbet sonrasında ise hem SGK ile hem de bilişim alanına yapılan bu yatırımların geri dönüşleriyle gurur duymaktan geri kalmadık.
 
SGK
SGK”nın bilişim alanına yaptığı yatırımların her biri, başarı olarak kuruma geri dönmesini bildi. ALO 170 adlı çağrı merkezi ile istihdam edilen vatandaşların her türlü bilgi alabildiği bir platform oluşturan SGK, bu projesi sayesinde oldukça zorlu bir yarışmada onlarca ülkeyi eleyerek Türkiye”yi birinciliğe tırmandırdı.
 
ALO 170 ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

 

Resmi kurumların bilişim alanına yaptığı yatırımlar sayesinde hizmet kalitesi artıyor. Son örnek ise SGK. Bakın SGK CeBIT”te nasıl şov yaptı…
 

SGK”nın bir diğer önemli yatırımı ise Avrupa”nın en büyük kurumsal veri merkezi. Ankara”nın Batıkent”inde kurulacak olan veri merkezi, eşi benzeri görülmemiş bir kapasite ve verim ile çalışacak. Green IT felsefesini benimseyecek olan veri merkezi, 2013″te faaliyete başlayacak.
 
Veri merkezi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

 
SGK sayesinde sağlık sektörü de oldukça önemli teknolojik gelişmelere merhaba diyor. Avuç içi damar okuma sistemi sayesinde artık vatandaşlar, kimlik numaralarının kullanılarak kendileri adına başkalarının kendi haklarını ele geçirmesi önleniyor. Bu teknolojik gelişme ile vatandaşlar artık mağduriyet yaşamayacak.
 
Avuç içi damar okuma sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

 

Resmi kurumların bilişim alanına yaptığı yatırımlar sayesinde hizmet kalitesi artıyor. Son örnek ise SGK. Bakın SGK CeBIT”te nasıl şov yaptı…
 

SGK”nın üzerinde çalıştığı bir adet kurumsal TV projesi mevcut. Bu projede amaç, doğru bilgiye en kolay şekilde erişebilmek. Kurumsal TV uygulaması Şanlıurfa ve Bursa’da pilot aşamasına gelmiş bulunuyor. Proje ile kamu idaresinin şeffaf ve hesap verebilir hale getirilmesinde katkıda bulunulması sağlanmaya çalışılacak. Ayrıca devlet, vatandaş ve personel arasındaki iletişimin geliştirilmesi amaçlanacak.
 

Sosyal güvenlik merkezlerinde hizmet verecek olan bu TV kanalı ile 3000 ekrana yayın yapmak, yani tüm Türkiye”de yaygınlaştırılması hedefleniyor. Kurumsal TV haricinde SGK”nın bir de WEB TV projesi bulunuyor. Bu proje ile SGK tarafından sunulan hizmetlere güncel, hızlı, nitelikli ve kolay bir şekilde erişim imkanı sağlanacak. Ayrıca vatandaşın aktif katılımının sağlanması sayesinde bilgi aktarım kapasitesi arttırılacak.
 

SGK
Tüm bunların yanında insansız SGK projeleri de mevcut. Konuya özel uygulama makinelerinden vatandaşlar maaş veya prim alabilecek, 5502 SMS servisine üye olarak mobil hizmet alabilecek. Geleceğe yönelik vizyonlar kapsamında bulut bilişim, açık sistem gibi teknolojiler yer alıyor. örneğin SGK, Avrupa”nın 1. sınıf bulut bilişim altyapısını kurmayı hedefliyor. SGK öte yandan çocuklara yönelik internet sayfalarıyla hem çocuk gelişimine katkıda bulunacak projelere imza atmaya hem de eğitici ve bilgilendirici içerikleriyle eğitim açısından da önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here