Ana sayfa Donanım Sezen Aksu hem ağladı, hem de içini döktü!

Sezen Aksu hem ağladı, hem de içini döktü!

0

Minik Serçe, kendi kökenini yıllar sonra araştırarak buldu. İzmirli bildiğimiz Sezen Aksu ‘Uşağım, ben de Laz’mışım’ dedi. Yıllardır hayranları onu İzmirli diye biliyordu. Ama değilmiş. Kökenlerini araştıran minik serçe ‘Ben Laz olduğumu araştırarak öğrendim’ dedi. Sezen Aksu konser için gittiği Münih”te Laz olduğunu açıkladı. İzmir doğumlu olduğu için sürekli kendini İzmirli olarak tanıtan Minik Serçe, kökenini araştırdığını ve aslında Laz olduğunu öğrendiğini seyircileri ile paylaştı.

 

 

Sezen Aksu bakın kimin için gözyaşı döktü?

 

 

 

Sezen Aksu Münih konserinde Ahmet Kaya“nın Ağladıkça parçasını söylerken gözyaşlarına boğuldu ve hayranları Aksu“ya sen ağlama parçası ile teselli verdi. Seyircilerin hep birlikte “Sen Ağlama” parçasını söyleyerek teselli etme çabaları ise sanatçıyı daha da duygulandırdı. Sezen Aksu, sahnedeki performansı ile beğeni kazanırken, parça aralarındaki konuşmalarıyla izleyenleri hem güldürdü hem düşündürdü.

 

Aksu söylediği şarkılarla Münihli hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. İzmir doğumlu olduğu için kendini hep İzmirli olarak tanıttığını söyleyen Sanatçı, “Köklerimi araştırdım, ben aslında köküne kadar Laz”mışım” deyince salonda alkış koptu.

 

 

Sezen Aksu bakın kimin için gözyaşı döktü?

 

 

 

Aksu, Türkçe”nin dışında Kürtçe, Ermenice ve Karadeniz ile Trakya bölgesinden seçtiği şarkıları seslendirdi. Sezen Aksu “Bu da Geçer” parçasını seslendirdikten sonra, “Kalbinizdeki acıyı elimi sokup ta çıkarabilsem ama bu da gelir bu da geçer, bütün Alevi kardeşlerime selam olsun” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here