Ana sayfa Haber Sennheiser”ın Ar-Ge yatırımlarının en büyük nedeni VR ses ortamı

Sennheiser”ın Ar-Ge yatırımlarının en büyük nedeni VR ses ortamı

0

VR sektöründeki gelişmelerin somut hale gelmesiyle birlikte ve çevresel ses deneyimlerinin artış göstermesiyle birlikte A’dan Z’ye tüm firmalar teknolojilerini ve ürünlerini bu trendlere göre geliştiriyorlar ve ya şekillendiriyorlar.. Yatırımlarından birçoğunu Türkiye’ye ayıran Sennheiser, tüm ülkelerdeki Ar-Ge topluluklarına yaptığı yatırımları, VR teknolojilerine ve çevresel ses teknolojilerine göre artış gösterdi. 

2015 mali yılı içinde Ar&Ge yatırımları yüzde 8,5 artış gösterdi ve 46,9 milyon Euro olarak gerçekleşti. Bu rakam Sennheiser Grubu”nun toplam satış gelirleri içinde yüzde 6,9″a karşılık geliyor.

Ar&Ge yatırımlarını yorumlayan Andreas Sennheiser, “Ses sistemleri sektörü bir Rönesans yaşamanın eşiğinde. Müşteriler için yeni formatlar ve müziği üretme ve tüketmenin yeni yolları ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlar da uzun yıllardır zaten araştırmakta olduğumuz teknolojiler” dedi.

Sennheiser”da yürütülen araştırma faaliyetlerinin anahtar bir unsuru AMBEO”nun geliştirilmesi olarak öne çıkıyor. üç boyutlu (3D) çevresel ses teknolojisi programı benzersiz bir mekansal ses tecrübesi sunuyor. Daniel Sennheiser, “Şu anda dört kilit alanda ürünler geliştiriyoruz: Ses kaydı, ses miksajı, işleme ve yeniden üretim. Sanal gerçeklik mikrofonumuz ilk resmi AMBEO ürünü olacak. Bu yıl içinde toplu üretim için hazır olur olmaz, sanal gerçeklik içeriğinin geleceği üzerinde ciddi bir etki yapacak” diyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here