Ana sayfa Haber Sen de mi Xiaomi? “Çentikli” Mi Mix 2s geliyor olabilir

Sen de mi Xiaomi? “Çentikli” Mi Mix 2s geliyor olabilir

0

Akıllı telefon dünyasına çerçevesiz cihazları sokan firma diyebileceğimiz Xiaomi, Mi Mix ile bu akımı başlattı ve Mi Mix 2 ile yoluna devam etti. O zamandan beri bir çok firma çerçevesi olabildiğince azaltılmış akıllı telefonlar ortaya çıkardılar. Hedef belliydi: tamamen çerçevesiz akıllı telefon.

Günümüz teknolojisiyle tamamen ekrandan oluşan ve şuan kullandığımız cihazlarla aynı deneyimi sunan bir akıllı telefon yapmak malesef mümkün değil. Bu soruna firmalar farklı farklı yönlerden yaklaşarak çözümler ürettiler. En popüleri diyebileceğimiz Samsung Galaxy S8 ikilisi ve Note 8 modeli, üstte ve altta simetrik çerçevelere sahip olarak hem gerekli sensörlerin konumlarını korudu, hem de simetrik bir yapıyla beraber halihazırda var olan uygulamalarla uyumsuzlukların önünü kesti. Apple, bu duruma “çentik” bakış açısıyla yaklaştı ve cihazının üstünde ortasında bir bölge bırakarak bu alana gerekli sensörlerini yerleştirdi. Bu yöntem, uygulamalarla uyumsuzluğu ve kullanıcı deneyiminde düşüşü de beraberinde getirdi. Xiaomi, bu duruma gerekli sensörleri alt tarafa yerleştirerek sadece altta çerçeveye sahip bir akıllı telefonla yaklaşmıştı.

Sürpriz şekilde ortaya çıkan görsellere göre, Xiaomi’nin çerçevesiz serisinin yeni üyesi olduğu düşünülen modelinin üst tarafı görünüyor. Cihaz, aynı iPhone X’in sahip olduğu gibi bir çentiğe sahip. Fakat bu çentik, daha ince ve dar görünüyor. Bu sayede bildirim paneline daha geniş alan bırakılmış. Buna rağmen, böyle bir değişiklik Xiaomi’nin zaten bazı senaryolarda uyum sorunları çıkaran arayüzüne bir balyoz darbesi indirerek geliştiricilerin bu çentiğe özel uygulama geliştirmeleri ve cihaza göndermeleri gerekecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here