Ana sayfa Foto Galeri Selfie’leri güzelleştiren uygulamalar

Selfie’leri güzelleştiren uygulamalar

0

Her gün büyük bölümünü aile üyeleri, arkadaşlar ve meslektaşlarla çekilen selfie”lerin oluşturduğu 350 milyondan fazla fotoğraf Facebook’a yüklenip 95 milyonun üzerinde resim de Instagram’da paylaşılıyor. Dolayısıyla bu noktada fotoğraflardaki hataları düzelten, onları daha alımlı hale getiren uygulamaların rolü öne çıkıyor.

İster sevin isterseniz nefret edin, selfie”ler artık dijital hayatımızın bir parçası oldular. Bir zamanlar, çoğunlukla fotoğraflarımızı çekmek için başkalarına bağımlıydık ya da iyi bir resim elde etmek için kameramızı doğru bir şekilde konumlandırarak bir zamanlayıcıyı çalıştırırdık, yine de fotoğrafın iyi çıkacağından emin olamıyorduk. Ancak şimdi öyle mi? Fotoğraf işleme uygulamaları ve selfie filtreleri sayesinde artık ruh halinize ve isteklerinize göre resimlerinizi geliştirmeniz açısından işler kolaylaştı. En iyi selfie uygulamaları, fotoğrafınızın her zaman en iyi ışıkta çekilmiş gibi görünmesine, kusurlarınızın belirsizleştirilmesine ve parti gecelerinden sonra sabahları onları hafifçe daha da düzeltmenize yardımcı oluyorlar. Dahası, vücudunuzu incelten uygulamalar var, bu nedenle doğru açıyı elde etmeye çalışmak için saatlerce zaman harcamanız gerekmiyor.

Her eylem veya tepkinin anında olduğu sosyal medya çağında insanlar, selfie çekme ve sayfalarında kutlama anlarının görüntülerini verme çılgınlığı yaşıyorlar. Yolda, otomobilde, trende, restoranda, alışveriş merkezlerinde, hatta tuvaletlerde, çevrenizde selfie çılgınlığının yaşanmadığı tek bir yer bile yok. Bu eğilime paralel olarak da, gölgeli bölgeleri işleyip filtreleyerek yüzünüzün en iyi  şekilde görünmesine yardımcı olan uygulamalar ortaya ortaya çıkıyor. 

 


Camme
Dirsekler ve eller dikkati çekebilir, özellikle de selfie’nin köşesinden çıktıklarında. Camme, çerçeveden istenmeyen uzantıları  ortadan kaldırmak için tasarlanmış, basit bir el hareketi ile selfie’yi yakalamanıza izin veriyor.  Başlatıldıktan sonra, kamerayı etkinleştirmek için elinizi kaldırıp kapatmadan önce sadece akıllı telefonunuzu 60cm ile 5m arasında bir uzaklıktaki herhangi bir yere yerleştirmeniz yeterlidir. Düzenleme işlemleri de sonradan  gerçekleştirilebilir.

Temin edileceği yer: iTunes App Store
Fiyatı: ücretsiz

 


Retrica
Instagram’ın tecrit edilmiş filtreli bir pazara sahip olduğunu düşünüyorsanız, bunu tekrar değerlendirin. Retrica, 100’ün üzerinde farklı gerçek zamanlı filtreye sahip (retro ürünlerden, selfie”nize sıcak, neon parlaklığı katacak şekilde tasarlanmışlara kadar uzanıyorlar) ve bir dizi klasik vinyet ile kıyafetler yapabiliyorsunuz. Bunları doğrudan uygulama içinde düzenleyemeseniz bile, kolaj özelliği ve dahili zamanlayıcısı, mükemmel pozlar yakalamanız için size daha fazla seçenek sunuyor.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 


YouCam Perfect
YouCam Perfect, ister güzelleştirme araçları isterseniz de püf noktaları açısından bakın, selfie”ler düşünülerek tasarlanmış bir uygulama. Yazılımın daha agresif seçenekleri, burnunuz, gözleriniz ve vücut oranlarınız gibi vücudunuzun çeşitli yönlerini yeniden şekillendirmenize izin verirken, uygulamanın temel işlevi, kırışıklıkları, kurumuş cildi ve diğer kusurları saniyeler içinde ortadan kaldırmanıza olanak tanıması. Plastik cerrahinin görsel karşılığı gibi, maliyeti de çok düşük.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

Selfie Cam
Selfie Cam, Snapchat düşünülerek  geliştirilmiş bir selfie uygulaması. Bu uygulama, selfie’inizi çıkartmalarla, animasyon grafiklerle ve daha başka şeyler kullanarak süslemenizi sağlyor. Selfie Cam, fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde kaydırarak ilerlemenizi ve kolaylıkla özelleştirmenizi sağlayan, dönerek çalışan tarzda bir kontrol özelliğine sahip. Uygulama aynı zamanda yüz tanıma teknolojisinden (iOS 7 veya üstünün) tam olarak yararlanıyor ve deklanşörü gülümsemeniz dışında başka bir şeyle etkinleştirmenize gerek bırakmıyor. Zamanlayıcısının bulunması da, duruşunuzu önceden mükemmelleştirebileceğiniz anlamına geliyor. 

Temin edileceği yer: iTunes App Store 
Fiyatı: ücretsiz

 

Perfect365
Perfect365’i etraftaki benzer uygulamalardan ayıran şey araç seti değil, bir kaydırma düğmesi çubuğunu kullanarak her efektin yoğunluğunu doğal olarak ayarlayabilme olanağıdır. Ayrıca, selfie”nizi güzelleştirmeyi amaçlayan, şöhretlerden ilham alınarak oluşturulmuş şablonlardan ve 20 farklı araçtan oluşmaktadır.  İster bir çift kirpik deneyin, isterseniz cilt tonunuzu ayarlayın. Yine de yoğunluk ayarlayan kaydırma düğmesi sizi fazla boyalı görünmekten korur.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

VSCO Cam
VSCO Cam bir çok nedenden dolayı göze çarpan bir uygulama, ancak çoğu özelliği çekim sonrası ayarlamalara dayanıyor. Şık ve çekici bir arayüz ile tasarlanan uygulama, anında parlaklık, kontrast, sıcaklık ve keskinlik ince ayarlarını uygulama konusunda mükemmel. Ayrıca, 80’li yıllardan kalma oyuncak bir fotoğraf makinesi ile çeklmiş gibi görünmesin diye, fotoğraflarınızı geliştirmek için tasarlanmış çeşitli filtre çeşitleri sunuyor.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

Fiverr Faces
Selfie”nizin istediğiniz gibi görünmesini sağlayamazsanız, bir illüstrasyona çevirmeyi düşünün.  İsteğe bağlı olarak illüstratörler kullanmanıza izin veren bir servis olan Fiverr, son zamanlarda selfie”lerinizi çizgi filmlere, empresyonist tablolara ve diğer sanat eserlerine dönüştürmek için tasarlanmış bir uygulama başlattı. Basitçe bir resim yüklüyorsunuz veya uygulamann içinde yeni bir resim çekiyorsunuz ve çeşitli stil şablonlarından birini seçiyorsunuz. 10 dolardan başlayan bir fiyatla, profesyonel bir sanatçı, birkaç gün içinde fotoğrafınızı sizin için illüstrasyona dönüştürecektir.

Temin edileceği yer: iTunes App Store
Fiyatı: ücretsiz

 

Frontback
Frontback, bir rötuş aracı olmaktan çok,  bağlam temin etmekle ilgili bir araç. Uygulama, ön ve arkadaki kameraları kullanarak, hem önünüzde gördüğünüz şeyleri hem de yüzünüzdeki duygusal ifadeyi gösteren tek, iki bölümlü bir fotoğraf oluşturuyor. Aslında bir tür çift selfie,  zahmetsizce paylaşabilirsiniz, eldeki duruma göre uygun yüzü bulduğunuzda bunları paylaşmak için yönettiğiniz normal sosyal  medya yollarını kullanabilirsiniz. 

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

PIP Camera
PIP Kamera uygulaması, en son selfie ürününüzü kırpmanıza yardımcı olacak çeşitli şablonlar içeriyor. çeşitli çerçeveler, resim-içinde-resim formatını kullanıyor ve yüzünüzü bir kabarcık, bir Polaroid ve bir cam şişe dahil olmak üzere çeşitli nesneler ile süslemenize izin veriyor. Sonuncusu, tamı tamına bir şişedeki mesajın dijital karşılığıdır. Tam Droste Efektini kullanıp selfie”nizi bir üst seviyeye taşıyın ve  arkadaşlarınızla paylaşın.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

Camera+
Camera + özellikle selfie çekmek için tasarlanmamış olsa da, iOS için önemli kamera uygulamalarından biri olmaya devam ediyor. Yazılım size, daha geniş bir pozlandırma kontrol aralığı ve sürekli flaş, 6x dijital zoom ve bir zamanlayıcı fonksiyonu gibi gelişmiş ayarlar sunar. Ayrıca, liseli gençlerinin en gelgeç hallerini bile  hafifletmek için ön ayarlı filtreler, sınırlar ve sahne modları arasında yeterli varyasyonlar var. 

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: $3

FaceTune
Yaptığı işe uygun bir adı olan  FaceTune,  yerine getirdiği bir sürü görevin yanı sıra, portrelerinizi hızla rötuşlamak, dişinizi beyazlatmanız, kırmızı göz etkisini kaldırmanız, beyazlamış saçları boyamanız ve çene hattını iyileştirmeniz için araçlar sunar. Uygulama ayrıca, arka planı bulanıklaştırabilir ve onu, yatağınızdan çıktığınız gibi çektirdiğiniz fotoğrafa, göz farı, ruj ve diğer makyaj araçlarını uygulamak için kullanabilirsiniz. Daha fazla düzenleme aracı ister misiniz? Photoshop benzeri düzenlemelerle yüz güzelleştirici ayarlar sunan FaceTune”un yeni kardeş uygulaması Enlight’ı da bir deneyin.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: $4

 

Photo Editor by Aviary
Photo Editor by Aviary, Camera+ ve FaceTune arasında başarısız kalıyor. İyileştirilmiş arayüzünde çektiğiniz selfie”leri çekim sonrası efektlerle düzeltmenizi sağlıyor, böylece satın alabileceğiniz filtreler ve içeriklerle fotoğraflarınızı stilize etmenize olanak tanıyor. Hepsinden iyisi, başlıklar eklemek ve kaybolup gidecek selfie”lerinizi anılara dönüştürmek için seçenekler sunmasının yanı sıra, dişleri beyazlatmak ve istenmeyen lekeleri ortadan kaldırmak için de araçlar barındırıyor.

Temin edileceği yer: iTunes App Store, Google Play Store
Fiyatı: ücretsiz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here