Ana sayfa Haber Selen Gülün ve yeni albümü “ANSWERS”

Selen Gülün ve yeni albümü “ANSWERS”

0

Yaşadığımız dönemin en iyi piyano sanatçılarından Selen Gülün ve yeni albümü ANSWERS”

 

Günümüz genç nesil piyanistlerinin en dikkat çekici yetenekli isimlerinden ve en etkileyici bestecilerinden biri olarak ünlenen Selen Gülün “Answers” isimli yeni Trio albümünü Haziran ayında Pozitif Müzik Yapım etiketiyle cazseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.
Selen Gülün”ün son çalışması dinleyicisini kavrayan, çok keyifli bir albüm. çeşitli klasik tarzları, açık armonileri ve üzerinde özenle düşünülmüş Avrupai melodileri, araya serpiştirilmiş Anadolu tadlarıyla yan yana getiren bir müzikten söz ediyorum.

Anwers albümündeki eserler, kulağa hoş gelen ve akılda kalıcı melodilerin kesişmesiyle, farklı seslerin bir arada çalınmasından doğan armonik bir güzellik sunarak, her daim kulaklarınızda çalmaya devam ediyor.

 

 

Müzik yaşamına İstanbul Belediye Konservatuarında yarı zamanlı piyano öğrencisi olarak başlayan Selen Gülün, İstanbul üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra eğitimine Mimar Sinan üniversitesi Devlet Konservatuarı”nda devam etti. Daha sonra almış olduğu bursla Boston, Berklee College of Music”e gitti ve orada kendi eserlerini seslendirmek üzere Beşli formatındaki “Just About Jazz” gurubunu kurdu. İki sene gibi kısa bir sürede özel derece ve ödülle Caz Kompozisyon bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını ITU MIAM”da tamamladı. Müzikleri İngiltere, Türkiye ve Amerika dışında İtalya, Avusturya, Almanya, Fransa, Pakistan ve Rusya”da çalınan besteci, ayrıca sahne performanslarını çeşitli caz ve modern müzik grupları ile yurt içinde ve dışında sürdürdü. Selen Gülün”ün Pozitif Müzik Yapım tarafından yayınlanan Answers albümü dışında Just About Jazz Live, Selen Gülün Trio, Sürprizler ve Selen Gülün by Selen Gülün adı altında yayınlanmış albümleri bulunmaktadır.
Pozitif Müzik Yapım 2009 yılında ağırlık vermeye başladığı caz albümleri serisine bir yenisini daha ekleyerek İmer Demirer ve Tuluğ Tırpan’ın çalışmalarından sonra Haziran ayının ilk haftası gerek Türkiye gerekse dünya çapında, yaşadığımız dönemin en iyi piyano sanatçısı ve en etkileyici bestecilerinden biri olarak ünlenen Selen Gülün”ün “Answers” isimli albümünü de cazseverlerle buluşturuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here