Ana sayfa İnternet Şehit Yakınları, Gazi ve Engellilere Telefon-İnternet %25 İndirimli

Şehit Yakınları, Gazi ve Engellilere Telefon-İnternet %25 İndirimli

0

BTK tarafından alınan yeni karar duyurulduğu andan itibaren sevinçle karşılandı. BTK’nın aldığı bu karara göre Türkiye’de ikamet eden şehit yakınları, gazi ve engellilerin haberleşme-iletişim hizmetlerine ilişkin ücretlendirmelerde %25 ek indirim yapılması kararına varıldı.

Bilişim ve Teknoloji Kurumu tarafından alınan karar yazılı bir açıklama ile duyuruldu. “Sosyal Açıdan Desteklenmesi Gereken Kesimlere Yönelik Tedbirlere İlişkin Usul ve Esaslar” başlığı taşıyan kararların haberimiz ile ilgili başlıkları şöyle;

21 Haziran Tarihli BTK Kararları

  • Engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gaziler, internet, sesli görüşme, kısa mesaj gönderme, televizyon aboneliği gibi elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirim elde edecek.
  • Bu indirim tüm operatör ve firmaların, tüm tarifelerinde geçerli olacak.
  • İşitme ve konuşma engelli vatandaşların çağrı merkezlerinden faydalanması için işaret dili bilen özel operatörler tahsis edilecek.
  • Operatörlerin erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişkin bilgileri yayımlaması sonucunda abone merkezlerinde karşılaşılan erişilebilirlik ile ilgili sorunlara çözüm getirilmesi sağlanacak.
  • Bu bağlamda belli başlı abonelik merkezlerinde engelli vatandaşlara sunulan imkanlar denetlenecek.
  • Akıllı telefon uygulamalarında engellilerin ihtiyaçları özellikle dikkate alınacak.

Kaynaklar;
btk.gov.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here