Ana sayfa Donanım Seagate Tüketici Flaş Depolama Pazarına BarraCuda SSD ile Girdi!

Seagate Tüketici Flaş Depolama Pazarına BarraCuda SSD ile Girdi!

0

Depolama söz konusu olduğunda oldukça tanınan bir isim olan Seagate, şimdiye kadar tüketici hard disklerine ve kuruluşlara yönelik flash depolama çözümlerine odaklanıyordu. Firma bugün satışa çıkardığı ilk tüketici sınıfı BarraCuda SSD ile birlikte herkesin bilgisayarına girmeyi hedefliyor.

İlgili Haber: Xbox One için 2TB’lık Seagate harici SSD tanıtıldı!

BarraCuda SSD kendisini geleneksel SATA standardına sokuyor bu sebeple aşırı yüksek hızlar beklemek yanlış olur. SATA arayüzü, şu sıralar herkesin takip ettiği PCIe üzerinden çalışan NVMe disklere kıyasla çok daha yavaş kalıyor. BarraCuda SSD, SATA arayüzüyle hala yüksek kapasiteyi yeni modellerden ucuza alabilmek için son derece mantıklı bir seçenek. 250GB’tan 2TB’a kadar kapasitelerde sunulan SSD, pahalı olmayan fiyatıyla da dikkat çekiyor. En ucuz model için 74 dolar talep eden Seagate, şimdilik satışta olan en yüksek kapasiteli 1TB disk için 223 dolar istiyor.

Amazon üzerinden sınırlı bir satış açan Seagate, muhtemelen pazarın nabzını tutmayı ve insanların markaya ne kadar ilgi duyduğunu test ediyor. Firmanın açıklamasına göre yeni nesil SSD’ler Eylül ayı civarında çok daha fazla yerde satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here